Diane Schuur’dan Jazz Hotel konuklarına ’ekstra’ caz şöleni...

Diane Schuur’dan Jazz Hotel konuklarına ’ekstra’ caz şöleni...

Biliyorsunuz, geçen hafta cazın en önemli kadın seslerinden Diane Schuur Akbank Caz Festivali kapsamında Cemal Reşit Rey’de konser verdi ama hepsi sadece o kadar değil... Zira Diva’nın festival için geldiği İstanbul’da konaklamak için tercih ettiği JAZZ HOTEL’de özel bir caz gecesi daha yaşandı.

Jazz Hotel yönetim kurulu başkanı Mimar Yalçın Sağlıkova ve eşi Emel Sağlıkova’nın evsahipliğinde çok küçük ve şanslı bir grubun hazır bulunduğu gecede vokalde Asena Akan, piyanoda Burç Bora Uyan ve kontrbasta Volkan Topakoğlu’ndan oluşan Asena Akan Trio’nun söylediği şarkılara eşlik eden ve geceyi adeta yeni bir konsere çeviren Diane Schuur’a kendi ekibinden davulda Reginald Jackson ve basta Scott Steed eşlik etti.

Burak Sağlıkova’nın Radyo Cazkolik’te iki hafta önce konuk olmasından bu yana sitemizi takip eden cazseverler tarafından caz konseptli böylesi bir otelin gördüğü müthiş ilgi, otel yönetiminin de bünyesinde bundan böyle caz etkinliklerine daha fazla yer vermeye yönlendireceğe benziyor. Tasarımından, işletmesine bütün ayrıntıların ’jazz’ üzerine kurgulandığı otelde odaların isimleri ve bir çok detay caz müzisyenlerinin isimleriyle anılıyor.

Cazkolik.com / 07 Ekim 2010, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.