Ünlü müzik okulu Berklee, Türkiye'nin gelecek vadeden müzisyen ve bestecilerini keşfetmek amacıyla yarışma düzenliyor

Ünlü müzik okulu Berklee, Türkiye'nin gelecek vadeden müzisyen ve bestecilerini keşfetmek amacıyla yarışma düzenliyor

Dünyanın prestijli müzik okullarından Berklee Müzik Okulu gelecek vaat eden müzisyen ve bestecileri keşfetmek ve uluslararası arenada tanıtmak amacıyla Outstanding Türkiye Enternasyonel Müzik Yarışması düzenleyeceğini açıkladı.

 

Türkiye'de ilgili bazı kurumlarla işbirliği yapan okulun destekçileri arasında ODTÜ Caz Topluluğu, Türkiye Caz Derneği, Bahçeşehir Üniversitesi Caz Ana Sanat Dalı, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Caz Ana Sanat Dalı ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Caz Ana Sanat Dalı yer alıyor. Yarışma amacını, Türkiye ile caz müziğin seçkin okullarından Berklee College of Music arasında bir bağlantı kurmak olarak açıkladı.

 

Berklee'nin düzenleyeceği yarışma, müzisyenlere sadece yerel ve uluslararası tanınırlık sağlamakla kalmayarak Berklee Müzik Okulu Online Programı'nda burs imkanı da sunacak. Yarışmaya başvuran adaylar arasından kazanan genç yetenek bir sömestre boyunca Berklee Müzik Okulu Online Programı müfredatından kendi seçtiği bir derse ücretsiz kayıt hakkı kazanacak, hem ulusal, hem de uluslararası düzeyde büyük başarı elde etmek amacıyla kariyeri açısından önemli bir adım atma imkanı yakalamış olacak.

 

 

Berklee Müzik Okulu'nun yarışma jürisinde çok sayıda Türk yer alıyor

 

 

Jüri komitesinde yer alan isimler müzik dünyasının yakından tanıdığı sanatçılar ve öğretim üyeleri arasından belirleniyor. Aralarında çok sayıda Türk ismin de yer aldığı jüri; 6 Grammy Ödüllü Berklee Profesörü ve bas gitarist Oscar Stagnaro, Multi-Grammy Ödüllü Berklee Profesörü ve davulcu Mark Walker, Grammy Ödülleri Oylama Komitesi Üyesi, Bunker Hill Üniversitesi Müzik Departmanı Profesörü ve bas gitar sanatçısı Yaman Akdoğan, Northwest Vista College Gitar Profesörü Berk Ağar, Netflix ve NBC’de Film Kompozitörü Oğuz Özcanlı, Berklee Film Scoring Departmanı Müdür Yardımcısı ve Grammy Oylama Komitesi Üyesi Esin Aydıngöz, Berklee Profesörü ve Grammy Ödülleri Oylama Komitesi Üyesi Alper Tuzcu, Bahçeşehir Üniversitesi Caz Ana Sanat Dalı Öğretim Görevlisi Şevket Akıncı, Hacettepe Konservatuvarı Caz Ana Sanat Dalı Öğretim Görevlisi Serkan Alagök, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Caz Ana Sanat Dalı Başkanı Evrim Demirel, Türkiye Caz Derneği Başkanı Özlem Oktar Varoğlu'ndan oluşuyor.

 

 

Yarışmaya nasıl başvurulacak?

 

 

Yarışma tamamen online olarak gerçekleşecektir. Katılımcıların performanslarını içeren video kayıtlarını 15 Eylül tarihine kadar info@outstandingturkey.com adresine göndermeleri gerekmektedir.

 

Katılımcıların performansları jüri tarafından ritmik yetenekler, enstrümantal teknikler, solo, doğaçlama ve kompozisyon teknikleri açısından değerlendirilecektir.

 

 

Yarışmanın ödülü ne olacak?

 

 

Kazanan isim, Berklee College of Music Çevrimiçi Program Müfredatı'ndan 12 haftalık çevrimiçi kursa tam burslu olarak katılma hakkına sahip olacak.

 

Kurs, kazananın çeşitli seçenekler arasından tercih edeceği bir kurs olacaktır. Dolayısıyla, bu yarışmanın galibi, son derece önemli bir uluslararası ağ oluşturabilecek ve Berklee College of Music profesörlerinden en iyi eğitimi alabilme imkanına sahip olacaktır.

 

Cazkolik.com / 22 Ağustos 2023, Salı

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.