Elektrik basçı Halil Çağlar Serin'in oto-hipnotik telkinleri albüme dönüştü

Elektrik basçı Halil Çağlar Serin'in oto-hipnotik telkinleri albüme dönüştü

Son haftalar elektrik basçıların dönemi oldu adeta... Erhan Ertetik'in ardından Halil Çağlar Serin de ilk solo çalışması "Hypnopedia" isimli albümünü yayınladı.

 

Son dönem caz albümlerine ev sahipliği yapmasıyla tanınan Lycia Records tarafından yayınlanan albüm Halil Çağlar Serin'in solo elektrik bas performansları üzerine kayıtlardan oluşuyor.

 

Toplam süresi yaklaşık 31 dakikayı bulan 9 parçalık albümün adı "Hypnopedia". Bu kelimenin anlamı kişi uyku veya hipnoz halindeyken öğrenilmek istenilen şeylerin müzik ya da melodik konuşmalarla bilinçaltına işlenmesidir, ya da, kısaca hipnoz halinde sağlanan bilgi ezberleme yöntemi diyelim. Hatta, oto-hipnotik telkinler de diyebilir miyiz?

 

Halil Çağlar Serin'in albümüne neden bu ismi vermeyi tercih ettiğini albümdeki solo performansları dinleyince anlamak mümkün. Albüm birkaç hafta önce 5 parçalık EP olarak yayınlanmıştı, ardından albümün tamamı yayına girdi.

 

55 saniyelik "Enough with the Small Talk" ile başlayan kayıt Çağlar'ın enstrümanına dair tüm teknik ve anlatım yeteneklerine tanık olduğumuz bir çalışma.

 

Albümü tüm dijital platformlardan dinleyebilirsiniz.

 

Cazkolik.com / 22 Temmuz 2021, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.