Farsça`da 3 renkli anlamına gelen İranlı caz grubu Sehrang İstanbul Turu`nda...

Farsça`da 3 renkli anlamına gelen İranlı caz grubu Sehrang İstanbul Turu`nda...

Viyana`da yaşayan İran`lı caz triosu Sehrang, 16-22 Şubat arasında kadar İstanbul`da olacak.. 2014`te `Dar Lahze` adıyla bir albüm piyasaya çıkaran grup İstanbul`da bulunduğu süre içinde 4 kez sahneye çıkacak.

* * *

Golnar Shahyar (vokal), Mahan Mirarab (gitar) ve Shayan Fathi`nin (vurmalılar) bir araya gelmesiyle oluşan Sehrang, 2013 yılında Viyana`da kuruldu. Sehrang`ın kurulmasından önce farklı gruplarda da müzik yapan üçlü, ortak noktaları olan caz, etnik ve latin tarzlarını İran müziği temelinde harmanlayarak ortaya farklı bir tını yaratma fikriyle bir araya geldi. Kısa sürede birbirine uyum sağlayan grup üyeleri 4 ay gibi kısa bir sürenin ardından ilk albümleri `Dar Lahze`yi bir çırpıda kaydetti. Albümlerini kaydetmelerinin ardından Hollanda, Fransa, İspanya gibi ülkelerde büyük beğeni topladıkları konserler verdiler. Bilinirlikleri Amerika Birleşik Devletleri`ne kadar ulaşan grup şubat ayında İstanbul`da olacak.

* * *

Farsça’da ‘3 renkli’ anlamına gelen Sehrang’ın albümlerinde de yer alan Mosafer parçasında vokalist Golnar`ın sesinin dinleyiciyi yakalayıp içine çeken gücünü farketmemek mümkün değil. Latin tınıları taşıyan bu parçada Shayan`ın vurmalılardaki hakimiyeti ortaya çıkıyor. Gitarın perdeleri arasında örümcek gibi yürüyen parmaklarıyla Mahan gitardaki ustalığını gösteriyor bu eserde.

* * *

Sehrang ilk konserini 16 Şubat`ta Nardis Jazz Club`ta verdikten sonra 18 Şubat`ta Kadıköy Dunia`da, 19 Şubat`ta Beyoğlu Alt`ta ve son olarak 22 Şubat`ta Kadıköy Nazım Hikmet Kültür Merkezi`nde sahne alacak. Etkinlik biletleri konser mekanlarından edinilebilir.

www.sehrang.com
http://www.facebook.com/Sehrang
http://www.soundcloud.com/sehrang

Cazkolik.com / 17 Şubat 2015, Salı

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.