Kalp başka söyler, dil başka... Şarkılar bambaşka... Şenay Lambaoğlu 11 aralık akşamı dinleyecisiyle beraber yılı özetlemeye hazırlanıyor.

Kalp başka söyler, dil başka... Şarkılar bambaşka... Şenay Lambaoğlu 11 aralık akşamı dinleyecisiyle beraber yılı özetlemeye hazırlanıyor.

Türkiye`de caz ve popüler müzik sahnesinin ikibin sonrasına damga vuran sanatçılardan Şenay Lambaoğlu 2012 yılında "İçimde Aşk Var" ile çıktığında ilk albüm etkisinin ötesinde bir ses, yorum ve olgunluğa sahip sanatçıydı. Lambaoğlu, içinden geçenleri, dinleyicisine vakit geçirmeden, uzun aralar vermeden, sorular sordurtmadan yeni şarkılar, yeni cümlelerle aktarmayı ihmal etmedi, yeni duygularını sürekli paylaşan, bir anlamda içini açan bir sanatçı oldu. İlk albümü önce 2014 yılında "Zarf Tümleci", bir yıl sonra 2015`de "Başka Türlü Bir Şey" ve son günlerini yaşadığımız 2018`de de "Rüyalarıma Gir" takip ederken, müziğini, hayatını ve bestelerini sürekli güncelledi. Lambaoğlu, yeni bir albümle başladığı yılı son bir konserle kapatmaya hazırlanıyor. Yorumculuğunu şarkı yazarı kimliğiyle bütünleyen sanatçı cazla popüler tarzlar arasında kurduğu kendine has diyaloğun içinde biriken şarkılarını 11 aralık akşamı Salon İKSV sahnesinde dinleyicisiyle buluşturmaya hazırlanıyor.

Konserde İstanbul kemençesinin üstadı Derya Türkan da sahnede olacak

Şenay Lambaoğlu`na Salon İKSV konserinde caz sahnesinin tecrübeli isimleri eşlik edecek. Piyanoda Kaan Bıyıkoğlu`nun yer alacağı konserde saksofonda Batu Şallıel, bas gitarda Caner Üstündağ ve davulda Engin Cengizkan sahnede olacak. Sahnede yer alacak bir diğer isim ise müziğin en özel enstrümanlarından İstanbul kemençesinin dünyaca ünlü üstâdı Derya Türkan olacak. Müzikseverlerin tempolu bir koşturmaca içinde geçecek yılın son ayının öne çıkan bu konserine bir an önce biletini almasını, izlemesini öneriyoruz.

Cazkolik.com / 02 Aralık 2018, Pazar

Derya Türkan

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.