"Genç Caz Gitaristi" belli oldu!

"Genç Caz Gitaristi" belli oldu!

Nardis Jazz Club 5 yıldır sürdürdüğü "Genç Caz Vokalisti Yarışması"nın ardından bu gece (19 Ekim 2009) genç gitaristleri ilgilendiren, ödülü Sa2200 Yamaha caz gitar olan bir yarışma daha organize etti. Nardis’in Yamaha - Senkop ve Dore Müzik’in katılımıyla düzenlediği yarışmaya ülkemizde yetişmiş en iyi genç gitaristler iştirak etti.

Yarışma esnasında ikişer parça çalınan gecenin başarılı gitaristleri; Alişah Deniz, Alper Yakın, Bilal Karaman, Cansun Küçüktürk, Fatih Özpolat, Kadir Evre, Onur Aymergen, Onur Mülayim, Uluç Büyükbeşe, Yurdal Çağlar idiler.

Oldukça yüksek katılımlı bir dinleyici kitlesi ile birlikte heyecanlı gecenin galibi ve gitarın sahibi Bilal Karaman oldu. İkincilik ödülü, ay sonunda askerlik hazırlığı yapan Kıbrıslı Kadir Evre’yi ise Nardis’te askerlik öncesi önümüzdeki günlerde dinleyebileceksiniz. Üçüncü Ankaralı Onur Aymergen NTV Radyo yapımcısı Dr. Hakan Tüfekçi’den davet aldı. Birlikte bir tanıtım programı yapacaklar. Dördüncü ise bu uzun 19 Ekim gecesi sahneye son çıkan Onur Mülayim oldu. Ayrıca tüm yarışmacılar D.R. tellerinden birer set gitar teli sahibi oldular.

Gecenin sonucunu belirleyen jüri üyeleri ise; Sarp Maden, Kamil Özler, Neşet Ruacan, Önder Focan, Okan Ersan, Sedat Ergin, Serdar Karabatı, Hakan Tüfekçi, Ünsal Dinçer ve Bülent Denli idi.

Cazkolik olarak biz de bu yarışmayı düzenlediği için Nardis’i, yarışmayı kazandıkları için de genç gitaristleri tebrik ediyoruz.

Cazkolik.com / 21 Ekim 2009, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.