Genç Caz yarışması 20. yılında müzikal kapsamını genişletiyor. Başvurular başladı

Genç Caz yarışması 20. yılında müzikal kapsamını genişletiyor. Başvurular başladı

İstanbul Caz Festivali’nin ayrılmaz parçası haline gelen Genç Caz yarışması 20. yılında yaratıcı genç müziği desteklemek amacıyla isim ve kapsamını genişletiyor.

 

Kapsamı içinde yine caz olmakla birlikte Genç Caz+ ile daha fazlası ve ötesi anlamında caz, funk, R'n'B, neo-soul, elektronik müzik, hip-hop ve türler arası doğaçlama içeren müzikler yapan tüm genç müzisyenlerin başvurularına açık olacak.

 

Genç Caz+ için seçilecek topluluklar, 29. İstanbul Caz Festivali’nde konser verme imkânı yakaladığı gibi festival sonrasında yayınlanacak Genç Caz+ albümünde yer alacak.

 

 

Başvurular için son gün 2 Mayıs Pazartesi

 

 

Genç Caz+ seçmelerine katılarak İstanbul Caz Festivali’nde konser vermek ve Genç Caz+ albümünde yer almak isteyen müzisyenler ve topluluklar, caz.iksv.org adresinden ayrıntılı bilgiye ulaşabilirler. Başvurular bu adreste yer alan online formu doldurarak yapılabilecek ve 02 Mayıs Pazartesi gününe kadar devam edecek.

 

 

Genç Caz+ albümü

 

 

İlk defa geçen sene hayata geçen Genç Caz+ Albümü bu sene de çıkacak.

 

Genç Caz+ konserlerine seçilecek toplulukların birer özgün eseri, dijital platformlarda yayınlanacak albümde yer alacak. 2013 yılında aramızdan ayrılan müzik insanı Mehmet Uluğ’un anısını yaşatmak amacıyla oluşturulan Mehmet Uluğ Fonu desteği ile albüm projesinin gerçekleşmesinin yanı sıra, genç, yetenekli, umut vadeden müzisyenlerin yaratıcılık ve kariyer gelişimleri desteklenecek ve Türkiye’den dünyaya seslerini duyurmaları sağlanacak.

 

 

Kimler Başvurabilir?

 

 

Genç Caz+’ya profesyonel bir albüm yayımlamamış ve 30 yaşın altında olan müzisyen ve topluluklar başvurabilir.

 

Seçmelere caz, funk, R'n'B, neo-soul, elektronik müzik, hip-hop gibi farklı türler, türler arası doğaçlama içeren müzikler ve benzeri tarzlardaki demoları ile katılabilir.

 

Müzisyenler, kendi özgün eserlerinin yanı sıra başka parçaların yorumlarından oluşan bir repertuar ile başvurabilirler.

 

Yayımlanacak albümde yer alabilmek için sanatçıların kendi özgün eserleri (söz-beste) ile katılmaları özellikle tercih edilecektir.

 

Değerlendirme Konseri’nde yer almaya hak kazanan isimler 9 Mayıs Pazartesi günü festivalin web sitesi üzerinden açıklanacak.

 

Cazkolik.com / 7 Mart 2022, Pazartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.