Günün Albümü: "Spacelab & Strings"

Günün Albümü: "Spacelab & Strings"

Cazın doğuşunda klasik müziğin yadsınamaz etkisini biliyoruz. Kendi içinde kalıpları ve özgürlük alanları iki müzik dalının birbirlerine temas ettiği albümler bu aralar çok dikkatimi çekiyor.

 

Danimarkalı piyanist, besteci ve aranjör Nikolaj Hess'in yeni kaydı 'Spacelab Strings'. Bu kayıtta Hess, piyano trio formatını ve yaylıları aynı potada kullanarak sınırsız müzikal ifade olanaklarını genişletmeye çalışıyor. Müzikal kubbemiz altında iki farklı müzik alanından iki farklı topluluğu sanatsal vizyonunda bir araya getiriyor. Düzgün, uyumlu bazen kasıtlı olarak uyumsuz. Müzikal algıları geliştirmek için biçilmiş kaftan albümlerden biri. Sinemasal açıdan kapsamlı bir başyapıt.

 

Satın almadan önce dinlemek isterseniz.

 

Albümü doğrudan yayıncı firmadan satın almak isterseniz.

 

Burak Sülünbaz

 

Cazkolik.com / 01 Kasım 2021, Pazartesi

 

 

We know the undeniable contribution of classical music in the birth of jazz music. These days, the albums in which two branches of music come into contact with each other, with their patterns and freedom areas, draw my attention very much.

 

‘Spacelab Strings’ The new recording from Danish pianist, composer and arranger Nikolaj Hess. In this recording Hess is trying to expand boundless possibilities of musical expressions by using piano trio format and strings in a same pot. Under our musical dome he brings two different ensembles from two different musical fields together in his artistic vision. Smoothly, congruously sometimes incongruous intentionally. Perfect for improving musical perceptions. A cinematically scoped masterpiece.

 

If you want to listen before you buy the album.

 

If you want to buy the album from Sunnyside Records.

 

Burak Sülünbaz

 

Cazkolik.com / November 1, 2021, Monday

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Burak Sülünbaz

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.