Günün Parçası: Roots (Jeff Cascaro`nun yeni albümünden)

Günün Parçası: Roots (Jeff Cascaro`nun yeni albümünden)

Günün parçası albüm kapağında resmini gördüğünüz zaman önce hafiften bir ürküten adam (Almanya doğumlu ama Alman mı tam emin olmadığımız) soul jazz şarkıcısı, altmışların erkek seslerini andıran tarzı ve söyleyişiyle Jeff Cascaro. Blues`a çok uygun sesiyle (ki söylüyor da) Cascaro yeni albümü The Other Man`i yayınladı. Albüm hakkında ortalıkta fazla bir şey yok ve üstelik firmanın basın bülteni tümüyle Almanca, açıkçası yazılanlardan anladığımız tek şey Ray Charles, Wilson Pickett ve Marvin Gaye (ki özelikle Marvin Gaye) karışımından oluşan özel bir ses olduğu. (Şarkılar tümüyle İngilizce olduğu basıl bülteni niye sadece Almanca olur ki?) Neyse, bu güzel albümde Cascaro`ya gitarda Bruno Müller, fender rhodes ve klavyelerde Ulf Kleiner, Fender Jazz basta Christian Von Kaphengst, vurmalılarda Flo Dauner ve Peter Lübke ile flütte Michael Heupel yer almış. Bize de albümden Roots`u dinlimek kalıyor.

Eğer dinlediğiniz parçayı beğendiyseniz albümün tamamını da tanıtım tapsamında geçici bir süre buraya tıklayarak dinleyebilirsiniz.

Cazkolik.com / 30 Mart 2012,Cuma

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

YORUMLAR

  • Levent Ergenç
    01 Mayıs 2012 Pazar 03:28

    Gerçekten eski bules tarzında ses ve müzik.Jeff adı kovboy gibi ama soyadı İspanyol.İtalyanca sözlüklerimi taradım.Bulamadım.Yakın kelimeler.Aile topluluğu,muz salkımı gibi ABSÜT...

    Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.