Hareketlenmeye başlayan yıl sonu konserlerinde sürpriz bir haber var; Brad Mehldau Trio 1 Aralık`ta İstanbul`da!

Hareketlenmeye başlayan yıl sonu konserlerinde sürpriz bir haber var; Brad Mehldau Trio 1 Aralık`ta İstanbul`da!

Yıl sonuna doğru ya da başka bir deyişle yılbaşına doğru müzikseverlerin konser, canlı müzik izleme iştahı arttıkça yıl boyunca konuşulacak ölçekte önemli bir çok yeni konser haberleri de arka arkaya gelmeye başlıyor. Son otuz yılın cazın en etkileyici piyanistlerinden Brad Mehldau`nun son haftalarda Avrupa da konser konser gezdiğini biliyoruz. Hatta, 2 Aralık`ta piyano etkinlikleri çerçevesinde Antalya`da da konseri olacak, Antalya`ya gelecek bu harika trio İstanbul`a uğramadan geçmeyecektir diye düşünüyorduk ki nihayet haberi ulaştı.

Brad Mehldau Trio konseri 1 Aralık Perşembe akşamı Bahçeşehir Kültürsanat Merkezi`nde. Sanatın bir çok dalında yıl boyu bir çok etkinliğe sahnesinde yer veren Başakşehir Belediyesi Kasım ayında Kayhan Kalhor`lu bir konsere evsahipliği yapmıştı. Aralık ayını da büyük piyanist Brad Mehldau Trio ile açıyor. Aşağıdaki linkten konser biletlerini satın alacağınız linke tıklayarak bir an önce biletinizi almanızı öneririz zaten önümüzde çok da zaman kalmadı.

Caz eleştirmenlerince altmışlı yıllardan bu yana caz dünyasına girmiş en yaratıcı piyanistlerden biri olarak tanımlanan Mehldau`nun olağanüstü doğaçlama deneyimlerine şahit olmak bir cazseverin hayal edeceği en iyi anlardan biri olmalı. Doksanların başından ber yayınladığı her albüm caz dünyasında çok ses getiren piyanist uzun süredir triosunda aynı isimlerle çalıyor. Basta Larry Grenadier, davulda Jeff Ballard`ın olduğu trioyu yeniden dinlemek kesinlikle kaçırılmaması gereken bir fırsat.

Konsere internet üzerinden bilet satın almak için lütfen bu satıra tıklayın!

1 Aralık 2012, Perşembe akşamı gerçekleşecek konserin saati 20:00.

Bahçeşehir Kültürsanat Merkezi`ne bu önemli konsere sahnelerinde yer verdikleri için cazseverler olarak teşekkür ediyoruz ve sayılarının giderek çoğalmasını arzu ediyoruz.

Konser ve mekan hakkında telefonla bilgi almak için lütfen 0 212 669 1590 numaralı telefonu arayın.

Cazkolik.com / 28 Kasım 2012, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.