Her ay farklı sanatçılarla yeni single çalışmalar yayınlayan Aycan Teztel bu kez flugelhorn ile Tolga Bilgin'i ağırlıyor

Her ay farklı sanatçılarla yeni single çalışmalar yayınlayan Aycan Teztel bu kez flugelhorn ile Tolga Bilgin'i ağırlıyor

Yılın başından itibaren her ay farklı sanatçıların eşliğinde yeni bir single yayınlayan tromboncu, basçı, aranjör, orkestra şefi ve besteci Aycan Teztel yeni çalışmasını trompet/flugelhorn sanatçısı Tolga Bilgin ve perküsyoncu Tunç Çakır ile kaydetti.

 

"Time Flies" isimli yeni bestede Tolga Bilgin flugelhorn çalarken Aycan Teztel'i piyano ve basta, Tunç Çakır'ı ise perküsyonda dinliyoruz.

 

Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı trompet bölümünde eğitim aldıktan sonra İtalya'da Milan Konservatuvarı'nda caz üzerine yüksek lisans tezi hazırlayan Tolga Bilgin'i Türkiye'de çok sayıda proje ve albümde dikkatle takip ediyoruz.

 

Aycan Teztel yeni çalışması "Time Flies"da Bilgin'in flugelhorn sounduna yönelik hazırladığı ucu açık kozmik espasın elektrik bas ve klavyenin perküsyonla sarmalanarak adeta uçuştuğu bir müziğe sahip.

 

Teztel'in bu yıl daha önce Şenova Ülker, Aşkın Arsunan, Sibel Köse, Volkan Öktem ve Fatih Erkoç'la yaptığı single çalışmaların devamı olan "Time Flies" serinin son halkası. Geçen yıl kariyerinin 50 yılını özetleyen "After A Dream" albümünü yayınlayan Teztel'in yeni bestelerinde kimlerle çalacağını merakla bekliyoruz.

 

Cazkolik.com / 23 Temmuz 2021, Cuma

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.