İkinci Uluslararası Balkan Müzik Festivali başlıyor

İkinci Uluslararası Balkan Müzik Festivali başlıyor

Trakya’daki sosyo-kültürel yapının tanıtımını sağlamak, kültürel ve tarihi değerleri Türkiye ve dünyaya duyurmak hedefiyle yola çıkan Trakya Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (TRAKSEV) tarafından ilki geçen sene düzenlenen Uluslararası Balkan Müzik Festivali bu sene ikinci kez 9-12 Ekim tarihlerinde Edirne’de gerçekleşecek.

 

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Edirne Valiliği, Edirne Belediyesi ve Trakya Üniversitesi’nin desteğiyle TRAKSEV tarafından organize edilen 2. Uluslararası Balkan Müzik Festivali farklı sanat türlerini bünyesinde buluşturacak.

 

Tarihi İtalyan Kilisesi kapılarını kültür sanata açıyor

 

Festival, birçok kültür ve medeniyete ev sahipliği yapmış, köklü tarihi ile yerli/yabancı turistlerin uğrak noktası Edirne’nin tarihi İtalyan Kilisesi’nde düzenlenecek. 2. Uluslararası Balkan Müzik Festivali ile yıllardır atıl durumda olan 168 yıllık İtalyan Kilisesi de bölgenin kültür ve sanat faaliyetlerinin gerçekleşeceği bir yer özelliği kazanmış olacak.

 

Devrim Erbil resim sergisi ilk kez Edirne’de

 

Dünyaca ünlü ressamlarımızdan Devrim Erbil’in Edirne’de ilk kez gerçekleştireceği kişisel sergisi ile açılacak Uluslararası Balkan Müzik Festivali aynı gün önde gelen beseteci ve kanun virtüözü Göksel Baktagir’in konserine ev sahipliği yapacak. 10 Ekim günü, dünyanın en hızlı keman sanatçısı olarak adını Guinness Rekorlar Kitabı’na yazdıran Muhammed Yıldırır ve manuş gitar ustası Bilal Karaman konseri gerçekleşecek. Festivalin üçüncü günü TRAKSEV kurucu başkanı ve dünyanın ünlü klarnet sanatçısğ Serkan Çağrı Balkan Jazz Project Konseriyle seyirci karşısına çıkacak. Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarı üyelerinden oluşan Trakya Ensemble ise festivalin kapanış konserini verecek.

 

Devrim Erbil kişisel resim sergisi her gün 10.00-16.30 saatleri arasında sanatseverlerin ziyaretine açık olacak. Bu yıl Covid-19 Salgını tedbirleri doğrultusunda seyircisiz gerçekleştirilecek olan konserleri müzikseverler, Uluslararası Balkan Müzik Festivali sosyal medya hesapları üzerinden istedikleri yerde canlı olarak takip edebilecekler.

 

Festival Programı:

 

09 Ekim
Devrim Erbil Resim Sergisi – 15.30
Göksel Baktagir Konseri – 16.00

 

10 Ekim
Muhammed Yıldırır Bilal Karaman Konseri – 20.00

 

11 Ekim
Serkan Çağrı Balkan Jazz Project Konseri – 20.00

 

12 Ekim
Trakya Ensemble Konseri – 20.00

 

Cazkolik.com / 06 Ekim 2020, Salı

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.