"JAmZZ Akbank Caz Festivali Genç Yetenekler Yarışması" yetenekli amatörleri, ustalarla buluşturuyor

"JAmZZ Akbank Caz Festivali Genç Yetenekler Yarışması" yetenekli amatörleri, ustalarla buluşturuyor

“JAmZZ” Başlıyor

 

Akbank Caz Festivali, ilk kez düzenlenecek “JAmZZ Akbank Caz Festivali Genç Yetenekler Yarışması” ile yetenekli amatör caz müzisyenlerini, usta caz sanatçılarıyla buluşturuyor.

 

Caz tutkunlarının her yıl heyecanla beklediği Akbank 21. Caz Festivali’nin bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek sürprizlerinden biri de: “JAmZZ Akbank Caz Festivali Genç Yetenekler Yarışması” olacak.

 

30 yaşını aşmamış amatör genç yeteneklere, festivalin bir parçası olma ve profesyonel sanatçılarla birlikte sahnede Jam Session yapma imkanı sunan yarışmaya katılmak isteyen adaylar, 01 Haziran - 15 Eylül tarihleri arası bireysel başvurularını yapabilecekler.

 

“Nefesli”, “Vurmalı”, “Telli”, “Tuşlu” ve “Vokal” olmak üzere beş ayrı kategoride başvuruların alınacağı projenin ön elemesi için, adayların hazırladıkları bir demo CD, kısa öz geçmişleri,müzik tarzını anlatan ön yazısı ve bir fotoğraf ile Akbank Caz Festivali / JAmZZ konu başlığı ile 15 Eylül 2011, Perşembe gününe kadar Akbank Sanat/ Beyoğlu adresine ulaştırmaları gerekiyor.

 

Jam Session için seçilen adaylar 16 Ekim 2011, Pazar günü ön elemeden geçecekler. Ön eleme sonrası jüri heyeti tarafından belirlenen, “En İyi Performans”, “En İyi Doğaçlama” ve “En İyi Yorum” kategorilerinde dereceye girenlerle atölye çalışması yapılacak ve bu elemeyi geçen yetenekli genç cazcılar Pozitif organizasyonuyla gerçekleştirilen 21. Akbank Caz Festivali kapsamında 17 Ekim 2011, Pazartesi günü usta caz müzisyenleriyle beraber Babylon’da düzenlenecek özel Jam Session’da sahne alacaklar.

 

Ayrıntılı bilgi ve başvurular için:
Akbank Sanat
İstiklal Caddesi No: 8 34435 Beyoğlu/ İstanbul – Tel: 0212 252 35 00- 01
www.akbankcaz.com

 

Cazkolik.com / 09 Haziran 2011, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.