Mehmet Ali Sanlıkol ile geçen yıl "Tebriz'in Güneşinden" bu yıl "The Boston Beat"e

Mehmet Ali Sanlıkol ile geçen yıl "Tebriz'in Güneşinden" bu yıl "The Boston Beat"e

Yıllardır Boston merkezli caz dünyasının ayrılmaz parçası olan Mehmet Ali Sanlıkol kaydettiği albümler ve gerçekleştirdiği konserlerle Türkiye caz sahnesine yıllardır çok önemli katkılarda bulunuyor. Geçen sene çıkardığı "The Rise Up" albümü bu kayıtlardan biri. (Bu albüme dair Radyo Cazkolik'ten Tunçel Gülsoy ile yaptığı sohbeti dinleyerek daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.)

 

 

Mehmet Ali Sanlıkol yeni single çalışması "The Boston Beat"i duyurdu

 

 

Mehmet Ali Sanlıkol "The Boston Beat" isimli çalışmasında yaşadığı şehre dair bir Boston portresi çizerken şehrin ayrılmaz parçası olan caz müziği ve kültürünün altını çiziyor.

 

Ray Ellis'in sesinden dinlediğimiz caz-rap çalışmada Boston caz dünyasından ünlü isimler; klarnetçi Anat Cohen, alto saksofoncular Miguel Zenon, Mark Zaleski, Aaron Henry, trompetçiler Jeff Claassen ve Jerry Sabatini, tromboncu Chris Gagne, bariton saksofoncu Melanie Howell Brooks gibi isimlerin yanısıra Sanlıkol da gitar, zurna ve klavyelerde yer alıyor. Davulda ise Antonio Sanchez. Klip eşliğinde YouTube da gösterime giren "The Boston Beat"  videosu da Sanlıkol'a ait bir çalışma.

 

Davulda Antonio Sanchez'in beat'leri nabzı artırırken Ray Ellis'in Boston anlatımına usta müzisyenlerin soloları renkli katkılarda bulunuyor ve müzik Sanlıkol'un Türk işi zurnasıyla iyice alevleniyor. Okurlarımıza aşağıdaki videoyu izlemelerini ve arzu ederlerse parçayı bandcamptan satın alabileceklerini hatırlatıyoruz.

 

Cazkolik.com / 09 Nisan 2021, Cuma

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X