Müziğimizin iki efsanesi Tuna Ötenel ve Onno Tunç besteleriyle Zorlu PSM touché'de

Müziğimizin iki efsanesi Tuna Ötenel ve Onno Tunç besteleriyle Zorlu PSM touché'de

 

Ozan Musluoğlu Quartet'ten Tuna Ötenel besteleri

 

 

Zorlu PSM touché bu ay müziğin iki efsane ismine yönelik kaçırılmayacak iki özel geceye imza atacak.

 

1978 yılında yayınlanmasının üzerinden geçen 44 yıl sonra Türk caz tarihinin sembol albümü "Jazz Semai"nin geçten hafta dijital olarak yeniden yayınlanmasının ardından Ozan Musluoğlu'nun bu gecesi hoş bir tesadüf olacak.

 

Erol Pekcan, Kudret Öztoprak, Tuna Ötenel'li "Jazz Semai" albümünün hayattaki tek üyesi Tuna Ötenel'in bestelerine odaklanılacak gecede Ozan Musluoğlu ve arkadaşları "Tunes of Tuna Ötenel" adıyla Ötenel'in bestelerine touché'de yer verecek.

 

Kontrbasta Ozan Musluoğlu'na, saksofonda Anıl Şallıel, piyanoda Uraz Kıvaner, davulda Ferit Odman'ın eşlik edeceği gece 16 Kasımda yani bu akşam gerçekleşecek.

 

 

Onno Tunç şarkıları Duygu Soylu'nun sesiyle touché'de olacak

 

 

touché'de Kasım ayının 'tribute' gecesi ise 19 Kasım akşamı Duygu Soylu'nun "A Tribute to Onno Tunç" gecesi olacak.

 

Müzik tarihimizin en önemli müzisyen ve bestecilerinden Onno Tunç 1996 yılında geçirdiği kaza sonucu genç yaşa hayatını kaybetmişti. Özellikle Sezen Aksu ile kaydettiği parçalar pop tarihinin en çok satan albümlerine hayat vermişti. Gençlik yıllarından itibaren cazla da sürekli yakın temas içinde olan Onno Tunç ile anılan besteler Duygu Soylu'nun sesi ve yorumuyla touché sahnesinde müzikseverlerle bir kez daha buluşacak.

 

touché'de 18 Kasım akşamı caz vokalisti Ece Göksu'nun trompetçi İmer Demirer ile gecesini, Ferit Odman'ın 23 Kasım quintet gecesini, Kerem Görsev Trio'nun 25 Kasım günkü performansını ve Can Oflaz-Merve deniz ile Can Şengün'ün Kalben'li gecelerini de takibe almanızı öneririz.

 

Cazkolik.com / 16 Kasım 2022, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.