Netflix'te yeni bir caz dizisi başlıyor

Netflix'te yeni bir caz dizisi başlıyor

"La La Land" ve "Whiplash" gibi filmleriyle büyük ses getiren Damien Chazelle yine caz dünyasında geçen yeni Netflix dizisiyle tekrar gündeme geliyor.


"The Eddy" isimli dizi 8 Mayısta Netflix'te yayına girecek. Dizi, çok kültürlü bir şehir olan Paris'te geçiyor. New York'lu caz müzisyeni Elliot (André Holland) Paris'te bir caz klübü işletmeye çalışıyor. Hollywood'lu şov yazarı Jack Thorne Hollywood Reporter'a yazdığına göre 'dizi bir müzikal değil ama müzisyenlerle ilgili bir TV dizisi ancak kimse dizide uzun uzadıya şarkı söylemiyor' diyor. Yani, "The Eddy" Chazelle'in önceki filmlerinde yapmayı sevdiği şekilde fonda caz dünyasının olduğu ama muhtelif olay örgüleriyle hayatın akışını anlatan bir drama.


Dizinin konusu kısaca şöyle. New York'lu caz piyanisti Elliot Udo Paris'teki The Eddy isimli klübün ortağıdır fakat Eliot klübün diğer ortağının bazı şüpheli durumlar içinde olduğunu haber alır ve kız arkadaşıyla Paris'e gelir. Ortağı Farid'in karısı Amira'dan öğrendiği sırların ardından klübü Farid'den kurtarma mücadelesine girer.


2017 yılında "La La Land" ile en iyi yönetmen ödülü kazanan Chazelle, The Eddy isimli dizisinde Randy Kerber, Ludovic Louis, Lada Obradovic, Jowee Omicil ve Damian Nueva Cortes gibi gerçek müzisyenlere de yer veriyor. Chazelle dizinin bir sahnesinde rapçi Sopico'ya da yer veriyor.


Cazkolik.com / 15 Nisan 2020, Çarşamba


BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

YORUMLAR

  • Nesrin Aslan
    15 Mayıs 2020 Çarşamba 11:27

    Uzun süredir böyle bir film bekliyordum. Quincy, Ray Charles, Green Book tan sonra, sonunda bir film geldi. Haber için teşekkürler. 🦋

    Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X