Nişantaşı’nda açılan ’Jazz Hotel’ konuklarına Jazz’ı yaşatıyor...

Nişantaşı’nda açılan ’Jazz Hotel’ konuklarına Jazz’ı yaşatıyor...

Dünyada büyük metropollerin, şehir ve butik otellerinin ikibinli yıllarda tematik konseptlerle yola çıktıklarını ve konuklarına hizmet verdiklerini gözlüyoruz. Gördüğümüz kadarıyla dünyanın dört bir yanında başlayan böylesi tematik konseptler otellerdeki hizmet ve pazarlama anlayışına da doğrudan etki ediyor. Neden etki etmesin ki, düşünsenize, cazseversiniz, başka bir şehre gittiniz, kendinize kalacak bir otel bakıyorsunuz, bir baktınız ki karşınıza JAZZ HOTEL çıkmış! Herhalde sevinçten şaşırır kalırsınız...

Türkiyede bu konunun öncülerinden sayabileceğimiz YES Hotels tematik otel konseptinin de ilk uygulayanlarından. Daha önce resim sanatı üzerine oluşturduğu ilk konsept otelini Gallery Residence ismiyle Nişantaşı’nda açan grup, biz cazseverler açısından daha da sevindirici gelişmeyi geçtiğimiz sene açtığı JAZZ HOTEL ile hayat geçirdi.

JAZZ temasını bir otelin ruhuna nasıl yansıtırsınız sorusunun cevabına uzun süre özen gösteren YES Hotels yetkilileriyle Cazkolik olarak buluştuğumuzda hem oteli gezdik hem de kendilerini Radyo Cazkolik’te sevgili Tunçel Bey’in programına davet ettik.

JAZZ HOTEL kurucularından ve YES Hotels yönetim kurulu üyesi mimar Burak Sağlıkova bu hafta Radyo Cazkolik’te konuğumuz. Her cazseverin aklına gelebilecek olan neden ve nasıl bir JAZZ konsepti sorularına içten ve detaylı cevaplar veren sevgili Burak Bey ile ayrıca Cazkolik okurları için bir hediye de düşündük. Programı dinleyen Cazkolik okuru bir çifti JAZZ Hotel 1 gece misafirleri olarak ağırlamak istiyor. Hatta ilerleyen haftalarda da Cazkolik okurları için bu jestlerini sıklıkla tekrarlamak istiyorlar. Yani Cazkolik okurlarının JAZZ Hotel’de daimi bir odası olabilir... :)


Peki, JAZZ HOTEL nasıl bir otel?Bir kere, JAZZ Hotel’in tüm odalarında, 365 gün 24 saat caz müziği var... Yani, dünyaca ünlü caz ustaları "JAZZ Hotel Nişantaşı’nda sahne alıyor" diyebiliriz. Caz teması üzerine yapılan dekorasyonu, objeleri, yalın ve modern tasarımıyla caz severleri büyüleyen JAZZ Hotel Nişantaşı’nın, 12 lüks odadan oluşan odalarının her biri; John Coltrane, Ella Fitzgerald, Duke Ellington, Billie Holiday, Louis Armstrong’un aralarında bulunduğu ünlü bir caz sanatçısının ismiyle adlandırıldı. Yani odanızı seçerken sevdiğiniz müzisyenin adını söylemeniz yeterli.Cazseverlerin zevkli ve unutulmaz bir konaklama yaşayacağı otelde; her bir lüks odada, isimleri verilen caz sanatçılarına ait müzik yayını, konser fotoğrafları ve posterleri yer alıyor.


Müzik temalı kurabiye kalıpları, caz temalı peçeteler bulunuyor... 
 
Amerika ve Avrupa’nın birçok ülkesinden getirilen çok zengin caz DVD ve CD kütüphanesine sahip olduklarını anlatan YES Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Sağlıkova, otel genelindeki dekorasyonda ve kullanılan tüm ürünlerde caz temasının bulunduğunu kaydetti. Otelde, müzik temalı kurabiye kalıpları, caz temalı peçetelerin olduğunu belirten YES Hotels Yönetim Kurulu Üyesi Burak Sağlıkova ise şunları söyledi: “12 lüks oda ile genel mekanların duvarlarını süsleyen konser, fotoğraf ve posterleri Amerika ve Avrupa ülkelerinden getirdik. Bunun yanı sıra otelde; saat, kül tablası, şamdan, biblo gibi dekorasyonu tamamlayan caz temalı objeler kullanıldı. Personel kıyafetlerini tamamlayan kravat, yaka iğnesi gibi aksesuarlar ise, dünya üzerindeki müzik okulları ve müzik festivallerine imalat yapan Almanya ve Avusturya kökenli firmalardan satın alındı. Örneğin, otelimizdeki peçete, sabun gibi sarf malzemeleri Avrupa’dan ithal ediyoruz. Kısaca otelimiz; her biri dünyaca ünlü bir caz sanatçısına adanmış toplamda 12 lüks odası, teması ve sunacağı hizmet kalitesiyle yerli ve yabancı cazseverleri büyüleyecektir” diye konuştu.


YES Hotels’in, ikinci oteli JAZZ Hotel Nişantaşı…  


YES Hotels’in, Nişantaşı’ndaki ikinci temalı oteli olan JAZZ Hotel’in renovasyon inşaatına 2010 yılı Ocak ayında başlandı. Daha önceden, alt katı showroom, üst katları konfeksiyon atölyesi olarak kullanılan binanın renovasyon inşaatı 4 ay sürdü. Grup bünyesinde yer alan Ova Tasarım Yapım firması tarafından 4 milyon dolara yakın yatırım ile caz temalı butik otele dönüşen bina, Haziran 2010 tarihi itibariyle JAZZ Hotel olarak yerli ve yabancı misafirlerini ağırlamaya başladı.  

Okurlarımıza Jazz Hotel Nişantaşı’nın iletişim ve erişim bilgilerini de verelim;

Bahtiyar Sk. No: 34371 Nişantaşı/ İstanbul

Telefon: 0 212 296 30 02

Faks: 0 212 296 30 09

E-Mail: [email protected]

Web Adresi: jazzhotel.com.tr

Cazkolik.com / 13 Eylül 2010, Pazartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.