Okay Temiz'den yeni albüm müjdesi...

Okay Temiz'den yeni albüm müjdesi...

Okay Temiz'in Belçikalı kült müzik firması Second Circle'dan LP formatında yayınlanan albümü "Şelale" adını taşıyor.

 

Albümün Okay Temiz ile birlikte ortak sanatçısı Marius Houschyar Almanya'da dünyaya geldi ve yetişti ama şu sıralar Türkiye'de yaşayan bir sanatçı. Prag ve Bükreş gibi Avrupa şehirlerinde belirli sürelerde yaşayan ve çalışan Houschyar keşfetme dürtüsü ön planda olan ve yaşadığı şehrin enerjisiyle bütünleşerek ses, ışık, video enstalasyonları ile grafik tasarımlar gerçekleştiriyor.

 

soFa adıyla çalışan sanatçının İstanbul'daki evinde Okay Temiz ile başlayan bir seri spontan jam performansları sonucu ortaya çıkan ve Temiz'in dünyaca tanınan müzikal rif'eri üzerine yeniden kurgulanan çalışma Second Circle firması tarafından geçtiğimiz hafta yayınlandı.

 

Yaptığı kayıtları Okay Temiz'e dinleten Houschyar daha sonra kayıtlara yaptığı muhtelif katkıların ardından albümü yayınladı.

 

Uzun yıllardır sadece Türkiye'nin değil, Avrupa ve dünyanın da en yenilikçi sanatçılarından Okay Temiz'in 1955 yılından bu yana süregelen 61 yıllık kariyerinin son kayıtlarından "Şelale"de Temiz, genç prodüktör soFa'nın performansları yanında kendisi de psychedelic synthesizer ve drum computer'ları ile spontan müziklere katkıda bulunmuş.

 

Cazkolik.com / 15 Ekim 2021, Cuma

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.