Radyo Cazkolik`in kabına sığmayan programı "Jazz, Müzik ve Kadın" radyonun dışına açılıyor...

Radyo Cazkolik`in kabına sığmayan programı "Jazz, Müzik ve Kadın" radyonun dışına açılıyor...

Radyo Cazkolik`in sevilen, her hafta ilgiyle takip edilen radyo programı "Jazz, Müzik ve Kadın"ı hazırlayıp sunan sevgili Leyla Diana yayınlandığı ilk günlerden bu yana dinleyici sayısını her program biraz daha artırıyor. Programını üç temel unsur `Jazz`, `Müzik` ve `Kadın` üzerin kurgulayan Leyla davet ettiği konuklarla da bu eşgüdümü başarıyla yürütüyor. Hatta yürütmek ne kelime, işin başından beri hayal ettiği şeylerden birini daha, yani `Jazz, Müzik ve Kadın`ı radyo duvarlarının dışına, hayatın akışına çıkarıyor.

Bu ne demek? Şu demek... Farkındalık yaratma kavramının oldum olası seven ve hayatında uygulamaya çalışan programcımız artık davetlilerle konuklarını bir araya getiren bir fikri hayata geçirmeye başlıyor. Bundan böyle Galata`nın yeni mekanlarından Sntrl Dükkan`da üç haftada bir özel buluşmalar düzenleyecek olan `Jazz, Müzik ve Kadın` programını radyo dışında konuğu ve dinleyicileriyle interaktif katılımlı bir etkinliğe çevirecek.

İlk etkinlik Şenay Lambaoğlu`nun ilk albümü `İçimde Aşk Var` albümüne oldu...

Geçtiğimiz Cumartesi günü ilk etkinliğini başarıyla gerçekleştiren sevgili Leyla, Şenay Lambaoğlu`nun ilk ve yeni albümü `İçimde Aşk Var`ın konuğu olarak dinleti ve imza etkinliğini gerçekleştirdi. Bundan böyle bir yanıyla hayatın içinde akacak olan `Jazz, Müzik ve Kadın`ın her etkinliğini Cazkolik haber ve takvim üzerinden takip edebileceksiniz.

Niye Sntrl Dükkan?

Popülaritesi her yıl değil, her gün artan Beyoğlu`nun en gözde semtlerinden biri haline gelen Galata`nın yeni mekanı Sntrl Dükkan`ın kurucusu ve işletmecisi Defni Sofuoğlu hem insanların kendini ev rahatlığında hissettiği özel bir mekan yaratmış, hem de insanların gece ve gündüz huzurlu bir ortam içinde bulunmasının keyfine varmasını arzu etmiş. Ve yapmış da...

Hem Leyla Diana hem de Defni Sofuoğlu Sntrl Dükkan`da sıklıkla müzikli etkinliklere yer vermeyi, içinde cazın solunabileceği bir yer olmasını amaçlıyorlar. Bu amacın ilki de 27 Eylül akşamı Nilüfer Verdi ve Ferhat Öz`ün katılımıyla gerçekleşti. İkiliye, soprano Özlem Tuna`da eşlik ederek misafirlere müzikle dolu hoş bir gece yaşattılar.

Bu daha başlangıç...

Bundan sonrası için sevgili Leyla`nın oldukça yoğun projeleri var. Bunların hepsini yakından takip etmeye bakın. bunu da hem Cazkolik`in caz takviminden yapabilirsiniz, hem Leyla`nın programlarından takip edebilirsiniz hem de programın Facebook sayfasından inceleyebilirsiniz.

Sevgili Leyla`ya etkinlikleri giderek daha sık aralıklarla yapmak durumunda kalacak kadar yoğun ve giderek artan bir ilgi diliyoruz.

Cazkolik.com / 28 Eylül 2012, Cuma

Şenay Lambaoğlu, Yahya Dai ve Lale Plak`ın sahibi Hakan Atala bir arada.

Sntrl Dükkan`ın sahibesi Defni Sofuoğlu, Şenay Lambaoğlu ve Yahya Dai birlikte.

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

YORUMLAR

  • Feza Bilge
    16 Ekim 2012 Salı 12:52

    Her perşembe davet edilen seçkin konuklarla,işlenilen konular ve seviyeli sohbetlerle vede seçilen playlistlerle zaten başarıyı yakalamış ve ilgiyi üzerine çekmiş olan bu harika programın,stüdyo duvarları dışına taşarak daha büyük jazz sever kitlelere ulaşması beklediğim bir gelişmeydi...Çok iyi olmuş umarım bu etkinlikler çoğalarak devam eder...Tebrikler sevgili Leyla...

    Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.