Record Store Day kutlaması 29 Nisanda nerde, kimler katılıyor, program ne, neler olacak?

Record Store Day kutlaması 29 Nisanda nerde, kimler katılıyor, program ne, neler olacak?

2007'den beri bağımsız plâk mağazalarının bir araya gelerek o güne özel plâk baskıları ve kayıtları koleksiyonerlere sunduğu Record Store Day, bu sene müzik tutkunlarının Beyoğlu'ndaki buluşma noktası Kontra Plak’ta özel bir etkinlikle kutlanacak.

 

29 Nisan’da gerçekleşecek ve yerli müzik sahnesinden altı müzisyen veya grubun canlı performanslarıyla renklenecek etkinliğe katılım ücretsiz.

 

Yılda bir gün gerçekleşen bu özel günde, bağımsız plâk mağazaları müzisyenler ile dinleyicileri bir araya geliyor, müzisyenler kısa performanslar sergiliyor ve dinleyicileriyle sohbet imkanı buluyor.

 

2012 yılında açıldığından bu yana her sene Record Store Day etkinliklerine ev sahipliği yapan ve aralarında İlhan Erşahin, Ceylan Ertem, Cem Yıldız, Cingi, Alpman, Barış K., In Hoodies, Palmiyeler, The Away Days, Da Poet, Kamufle, Kim Ki O, Nilipek, Astrofella, Hey! Douglas, Congulus gibi isimlerin de bulunduğu ismi mütevazı sahnesinde müzikseverlerle buluşturan Kontra Plak pandemi nedeniyle ara verilen bu özel günü, 29 Nisan Cumartesi günü zengin bir içerikle kutlamaya hazırlanıyor.

 

Red Bull Music ile +1’in katkıları ve Soul Engineers’ın teknik desteğiyle Kontra Plâk’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek canlı performanslar bu yıl ilk defa Akustikhane işbirliğiyle YouTube üzerinden canlı yayınlanacak.

 

29 Nisan Cumartesi saat 15.00'te başlayacak canlı performanslara eşlik ederek ve plâkların arasında gezinmek isteyenleri aşağıdaki programa göz atsın:

 

Program:
15.00 SUBGREEN AKA ERDEM TUNALI (LIVE)
15.45 VINCENT BAYKAL ADA
16.30 EFZA
17.30 TANER ÖNGÜR 43.75
18.30 KRİSTAL KİT
19.30 DUCTAPE
20.30 HÜNKAR CAN ÇAKMAKÇI

 

Cazkolik.com / 26 Nisan 2023, Çarşamba

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.