Zorlu PSM touché yeni sezonu romans ve caz klasikleriyle dolu güzel bir vokal akşamıyla açıyor

Zorlu PSM  touché yeni sezonu romans ve caz klasikleriyle dolu güzel bir vokal akşamıyla açıyor

Zorlu PSM touché yeni sezonu cazın Avrupalı usta sesi Simone Kopmajer ile açıyor.

 

Caz şarkıcısı Simone Kopmajer Avrupa'da olduğu kadar Amerika'da da tanınan bir caz-swing şarkıcısı.

 

İlk albümünü 2005 yılında "Romance" adıyla yayınlayan başarılı sanatçı ilk albümden bu yana bir düzineden fazla kayda imza atan çalışkan bir sanatçı.

 

Sakin, kontrollü ve incelikli bir vokal yorumuna sahip olan Kopmajer caz standartları ağırlıklı performanslarının yanısıra yerel caz bestelerini ve özellikle latin/bossa nova klasiklerini de aynı detaylı vokal işçiliğiyle seslendiriyor, ki farklı stilleri kendi ses renginde ustalıkla buluşturması sahnede dikkatle izlenmesi gereken bir özellik olacak.

 

İki yıl önce "My Wonderland" isimli albümünü yayınlayan Kopmajer seslendirdiği repertuvar ve sesiyle/sahnesiyle tam bir caz klübü şarkıcısı. Temiz bir vokal anlatımın yanında 'jazz scat'in renkli oyunlarına dalmaktan kaçınmayan şarkıcı sahnede enstrümanlarla kurduğu akustik ilişkideki uyumuyla da dikkat çekiyor.

 

2019 yılında "My Favorite Songs", 2018'de "Spotlight on Jazz" isimli albümlerini yayınlayan Kopmajer bu iki albümünde, özellikle "Spotlight"ta 1930-40'ların sonlarında yazılmış caz klasiklerine ağırlık vermiş.

 

Simon Kopmajer'e Türk ve Avrupalı müzisyenler eşlik edecek. Saksofonda Yahya Dai, piyanoda Coşkun İnsel, kontrbasta Baran Say ve davulda sanatçının yıllardır birlikte sahne aldığı usta davulcu Reinhard Winkler'in eşlik edeceği ekip Kopmajer'in repertavarını 16 Eylül gecesi Zorlu PSM touché’de seslendirecek. Cazın klasik tadını sevenler ve özleyenlerin kaçırmaması gereken bir gece olacak Simone Kopmajer'in seslendireceği caz klasikleri.

 

Simeno Kopmajer'e eşlik edecek Yahya Dai saksofonuyla Kopmajer'in tonuyla kuracağı temiz ve pes cümleler Dai'nin sevdiği ifade alanlarına denk düşüyor. Baran Say'ın güven veren kontrbası ve Coşkun İnsel'in piyanosu ile Reinhard Winkler'in ustalıklı davulu 16 Eylül akşamının vokal+jazz quartet uyumunun güzel bir gecesi olacağı hissi veriyor.

 

Cazkolik.com / 07 Eylül 2022, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.