Dünyanın en güzel manzarasına sahip bahçede "Müzede Dinlen C" konserleri

Dünyanın en güzel manzarasına sahip bahçede "Müzede Dinlen C" konserleri

Emirgan`ın muhteşem konumuyla dünyaca ünlü Sakıp Sabancı Müzesi düzenlediği sergilerin yanısıra gerek bahçesinde, gerekse de bünyesindeki The Seed isimli mekanda caz konserleri düzenlemeyi seven çok önemli bir kurum. Özellikle The Seed çok sık olmasa da düzenli aralıklarla festivallerin ya da bağımsız etkinliklerin gözde konser mekanlarından biri. Geçen yıl Fransız asıllı piyanist Jacky Terrasson`un caz geceleri halen hafızalarımızda.

 

Sabancı Müzesi, bu kez ismini "Müzede Dinlen C" olarak belirlediği caz konserlerine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Müzenin bahçesinde, eşi benzeri olmayan boğaz manzarası eşliğinde ve gün batımlarında gerçekleşcek olan konserler seri olarak düşünülmüş. Tüm cazseverlerin dikkatini çekecek konser serisinin ilk gecesi 21 Eylül akşamı caz şarkıcısı Dolunay Obruk`u ağırlayacak. Bir sonraki konser 28 Eylül akşamı cazın en usta kadın seslerinden Sibel Köse, açıklanan serinin son konseri ise 5 Ekim akşamı Ayşe Gencer konseri olarak belirlenmiş.

 

Hepsi kadın, hepsi caz şarkıcısı usta sesler, en sevilen caz şarkılarını boğazın eşsiz manzarası eşliğinde cazseverleri mutlu etmek için söylemeye hazırlanıyor. Bu konserlerin bir diğer güzel yanı da konser biletiyle etkinlik gününe ait olmak üzere saat 20:00`ye kadar müzeyi gezebilme imkanınızın olması. Bu bile tek başına harika bir fırsat. Düşünsenize, en az iki saat önceden gelip, doyasıya müzeyi gezip ardından nefis bir konser ve yemekle taçlanan caz gecesi sizleri kimbilir ne denli mutlu edecektir.

 

Etkinliklerin düzenleyicileri "Müzede Dinlen C" yoğun bir çarşamba gününün sonunda "dinlenmek" isteyen tüm caz "dinleyicilerine" açıktır" diyerek gecelerin konseptini özetlemiş oluyor.

 

Cazkolik.com / 15 Eylül 2011, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.