Salonu tadilata alınan İş Sanat bu sezon konserlerini nerede gerçekleştirecek?

Salonu tadilata alınan İş Sanat bu sezon konserlerini nerede gerçekleştirecek?

İş Sanat, 22. sezonu basın davetiyle duyurdu. Davette İş Sanat Genel Müdürü Zuhal Üreten ve Sanat Yönetmeni Defne Turaç yeni sezonunun tanıtımını yaptı. Tanıtımda, geçen sezon gerçekleşen video gösterimlerine dair de bilgi verildi.

 

Pandemi nedeniyle alınan önlemler sayesinde etkinliğin yapıldığı salon adeta anti-covid sahasına dönmüştü. Pandemiye dair tünelin sonundaki ışığın göründüğü günlerde İş Sanat’ın yeni sezonunu duyurması sanatsal umut ikliminin filizlenmesine katkıda bulundu.

 

Elbette bu sene Covid öncesi dönem kadar yoğun içeriklerin seyirciyle buluşması mümkün olmayacak. Sanat kurumlarında sürdürülebilirliğin ön plana çıktığı günümüzde “görece” az ama öz içeriğiyle İş Sanat 22. sezonunu gerçekleştirecek.

 

İş Sanat Genel Müdürü Zuhal Üreten yeni sezona ilişkin şunları söyledi: “Konser salonumuzda, galerilerimizde, müzelerimizde fiziksel buluşmaya elverecek bir program yapmanın imkânsızlığı nedeniyle buruk başlasak da geçen zorlu dönem hiç beklemediğimiz yeni ufuklar keşfetmemize vesile oldu. Yeni sezonda bir yandan fizikî etkinliklerle İş Sanat'ın müzikli faaliyetlerini sürdürürken, diğer yandan, Youtube kanalımızdaki yayınlarımızı sürdüreceğiz. Fizikî konserlerin bazıları Youtube kanalımızda yer alırken, bazı konserler çevrimiçine özel olacak”.

 

 

İş Sanat’ın 22. sezonu, 12 Kasım Cuma akşamı Maximum Uniq Hall’da orkestra şefi Rengim Gökmen yönetimindeki İstanbul Ensemble ve çellist István Várdai’nin açılış konseriyle başlayacak

 

 

 

 

Ustalardan İş Sanat’a özel projeler

 

 

Bulutsuzluk Özlemi, Symphonista Oda Orkestrası ile 10 Aralık Cuma akşamı Maximum Uniq Hall’da sahne alacak. “Sözlerimi Geri Alamam” ismini verdiği konserin biletleri 22 Ekim’de satışa sunuluyor.

 

İş Sanat’ın gelenekselleşen Yeni Yıl Konseri’nde yıldız isimler yılın son haftası seyircisiyle buluşacak. Soprano Olga Peretyatko ile ülkemizi yurtdışında parlak kariyeri ile temsil eden tenor Mert Süngü’nün solist olarak yer alacağı konserde solistlere şef Murat Cem Orhan yönetimindeki Gedik Filarmoni Orkestrası eşlik edecek.

 

 

İş Sanat’ın 22. sezonunda caz adına ne var?

 

 

Caz ve popun sevilen sesi Fatih Erkoç, Aycan Teztel yönetimindeki İstanbul Superband, 6 Ocak 2022 Perşembe akşamı Maximum Uniq Hall’da olacak. Konserde Fatih Erkoç’a başarılı caz vokallerinden Selen Beytekin eşlik edecek.

 

Cenk Erdoğan ve Mehmet İkiz’in ortak projesi “Lahza”, Kenan Doğulu ile İş Sanat’ta bir araya gelecek.

 

Anadolu Rock müziğin duayeni Cahit Berkay, Türk Halk Müziğinin değerli isimlerinden bağlama ustası Cengiz Özkan ile İş Sanat sahnesinde buluşacak. İkili sürpriz konuklarıyla Anadolu ozanlarının izini sürecek.

 

İş Sanat’ın Youtube kanalından sunacağı çevrimiçi sezonu ise 17 Kasımda açılış konser kaydının yayınıyla başlayacak.

 

İş Sanat’ın yoğun ilgi gören ve klasikleşmiş tiyatro eserlerini bir okuma provası düzeninde seyircilerle buluşturan Provadan İzle serisi 22. sezonda yine çevrimiçi devam edecek. William Shakespeare’in ‘Hırçın Kız’ adlı eseri 30 Kasım Salı akşamı İş Sanat’ın YouTube kanalında ilk gösterimini yapacak.

 

 

Edebiyatla müziğin buluştuğu dinletiler

 

 

Edebiyatımızın usta şair ve hikâyecilerinin unutulmaz eserlerinin müzik ve dekorla buluştuğu dinletiler yeni isimlerle devam edecek. Mehmet Birkiye ve Atilla Birkiye’nin sahneye hazırladığı dinletiler ücretsiz olarak İş Sanat’ın YouTube kanalından yayınlanacak. 22 Kasım’da “Denize Dönmek İstiyorum” başlıklı Nâzım Hikmet şiirleriyle başlayacak dinletilerde Âşık Veysel, Yaşar Kemal, Turgut Uyar,  Orhan Veli, Orhan Kemal ve Nezihe Meriç yer alacak.

 

 

İş Kuleleri salonu tadilatta

 

 

İş Sanat’ın konser ve etkinliklerinin 21 yıldır merkezi olan İş Kuleleri Salonu’nda tadilat devam ettiği için fizikî konserler Şubat ayına kadar Maximum Uniq Hall’da devam edecek. Pandemi koşulları nedeniyle yüzde 50 kapasiteyle satışa sunulan konserlere katılmak için seyircilerin aşı kartlarını veya 48 saat içinde yapılmış PCR testlerini görevlilere ibraz etmeleri gerekiyor.

 

İş Sanat’ın fiziki ve çevrim içi tüm etkinlikleri 20.30’da başlayacak. Biletleri 22 Ekim’de Biletix’de satışa sunulan konserler için İş Kuleleri Salonu’ndaki ana gişenin yanı sıra Maximum Uniq Hall ana gişesi de hizmet verecek.

 

Burak Sülünbaz

 

Cazkolik.com / 22 Ekim 2021, Cuma

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Burak Sülünbaz

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.