Şehrin yeni caz festivali başlıyor

Şehrin yeni caz festivali başlıyor

 

Bu yıl ilki gerçekleşecek Galataport Jazz Festivali'nde konserler sırtını boğazın eşsiz manzarasına yaslayacak

 

 

Galataport İstanbul, 8 ve 9 Haziran günleri gerçekleştireceği Uluslararası Galataport Jazz Festivali ile tüm cazseverleri buluşturacak ücretsiz konserlerini İstanbul boğazının olağanüstü güzellikteki manzarasına karşı unutulmaz bir müzik ziyafetine dönüştürecek.

 

Galataport İstanbul'daki Doğuş Meydanı’nda gerçekleşecek festivalin bu yaz ilki gerçekleşecek.

 

 

New Orleans'ın Mardi Gras festivali Galataport'a taşınıyor
 

 

 

New Orleans’ın geleneksel ve renkli sokak şöleni Mardi Gras konseptine uyarlanacak Galataport İstanbul Doğuş Meydanı, “soul food” temalı lezzetlerle daha da heyecanlı hale getirilecek.

 

Festivalin ilk günü, 8 Haziranda üniversiteli öğrenci gruplarını izlemek mümkün olacak. Ardından, dans sanatçısı Şükrü Kibar Jazz Dans Atölyesi katılımcılarla bir araya gelecek. Festivalin ilk konserini 1920'lerin Jazz Age dönemi müziklerini günümüze taşıyan Flapper Swing üstlenecek. Repertuvarını 1900'lerin erken dönemin caz standartlarından oluşturan grup dinleyiciyi caz tarihinin geçmişine götürecek. Türkiye'de caz, R'n'B, latin, soul, blues gtürlerinde uzun yıllardır erişilmez performanslara imza atan Melis Sökmen de festivalin ilk gününe damga vuran yıldız isim olacak.

 

Festivalin ikinci günü caz davulcusu Ferit Odman ücretsiz gerçekleşecek interaktif bir davul atölyesi gerçekleşüirecek. Günün devamındaki Jazz Karaoke etkinliğinde amatör şarkıcıları keşfetmek mümkün olacak. Günün ilerleyen saatlerinde ise ünlü caz şarkıcısı Selen Beytekin Paris’te yaşayan Amerikalı caz trompetçisi Hermon Mehari ile sahnede olacak. Festivalin finalinde ise hemen hemen bütün müzik türlerinin enerjisini dinleyiciye aktaran büyük usta Fatih Erkoç eğlenceli bir caz konserine imça atacak.

 

Festivalde yer alacak Flapper Swing, Melis Sökmen, Selen Beytekin feat. Hermon Mehari ve Fatih Erkoç isimlerin konserlerinde izleyeceğimiz sanatçılar ise Türkiye caz sahnesinin Şenova Ülker, Barış Doğukan Yazıcı, Burak Dursun, Bulut Gülen, Engin Recepoğulları, Çağdaş Oruç, Ercüment Orkut, Ozan Musluoğlu, Tunç Çakır, Ferit Odman, Derin Bayhan, Nevin Hetmanek, Jean Baptiste Hardy, Batu Şallıel, Erhan Erbelger, Volkan Topakoğlu, Aysun Sökmen, Evren Karakul, Ekin Bilgin, Emre Günaydın, Meriç Demirkol, Mehmet İrfan Uzun, Şükrü Kibar gibi önde gelen isimlerinden oluşuyor.

 

Galataport Jazz Festival’i ayrıca izleyicilerini New Orleans'ın Mardi Gras festival ruhunu yaşatacak ışıltılı ve renkli giysiler ve aksesuarlarla gelmeye davet ediyor.

 

Üniversiteli öğrencilerin sahnesine ve Jazz Karaoke etkinliğine katılmak ve bilgi almak isteyenler @galataportjazz hesabından temas kurabilir.

 

Cazkolik.com / 31 Mayıs 2024, Cuma

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.