Şişli'de kahve ve caz günleri

Şişli'de kahve ve caz günleri

30 Nisan Dünya Caz Günü kutlamaları belediyeler tarafından desteklenmeye başlayınca etkinlik alanları ve sayıları artıyor. Bu konuda gelen son haber Şişli Belediyesi`nin 30 Nisan Dünya Caz Günü kapsamında 3 gün boyunca "Şişli`de Kahve ve Caz Festivali" adı altında Şişli sokaklarını, kafelerin cazla paylaşacak olması.

 

Cazseverler olarak bu konudaki gelişmeleri memnuniyetle karşılar, etkinliklere katılır, konserleri izleriz. 28 Nisan`da başlayacak etkinliklerde Şişli Belediyesi tarafından organize edilen üç farklı noktada müzisyenlerin canlı performanslarını izleme imkanı olacak İstanbullu, Şişlilerin.

 

Bu noktalar; Mecidiyeköy otobüs durağı, Abdi pekçi Caddesi ve Şişli Belediyesi Fuaye Alanı. Buralarda gerçekleşecek etkinliklerde Julius Meinl orada bulunanlara kahve ikram edecek. Etkinlik programını aşağıda inceleyebilir, muhtemelen sık sık geçtiğiniz bu noktalardan birinde bu keyifli performansları izleyebilirsiniz, hatta, buralardan çektiğiniz fotoğrafları, kısa videoları bize gönderirseniz memnuniyetle sizin adınıza sosyal medyada duyurur, paylaşırız.

 

"Şişli`de Kahve Caz" programı

28 Nisan Perşembe
- Naiman Trio feat. Bidar Kalender: Abdi İpekçi Caddesi, Saat: 15.00 18.30
- Sultan Tunç: Mecidiyeköy Metrobüs Durağı, Saat: 16.00 19.00
- Uninvited Jazz Band: Şişli Belediyesi Fuaye Alanı, Saat: 13.00 14.20

29 Nisan Cuma:
- Sultan Tunç: Abdi İpekçi Caddesi, Saat: 16.00 19.00
- Funk Efendi: Mecidiyeköy Metrobüs Durağı, Saat: 16.00 19.00
- Nona The Band: Şişli Belediyesi Fuaye Alanı, Saat: 13.00 14.20

30 Nisan Cumartesi:
- Uninvited Jazz Band: Abdi İpekçi Caddesi, Saat: 19.00 20.20

 

Funk Efendi: Mecidiyeköy Metrobüs Durağı, Saat: 15.30 18.30 İzleyeceğimiz sanatçılar hakkında ayrıntılar: Sultan Tunç: 2003 yılında çıkardığı “Saygı Değer Şarkılar” albümü ile Hip-Hop`a yeni soluk getiren Tunç, Türkiye’nin yaratıcı müzisyenleri arasında gösteriliyor. Tunç’un müziğinde oryantal tınılar elektronik ritimlerle kesişirken; soul, rock, reggae ve ragga vokallerle zenginleşen ritim, sıra dışı akustik bir sound oluşturuyor.

 

Uninvited Jazz Band: 2012 yılında kurulan ve zamanla büyüyen kadrosuyla Uninvited Jazz Band, adını kurulduğu yıldan bu yana İstanbul`da hemen her yerde verdiği sürpriz konserlerden aldı. 1920`lerin New Orleans caz müziğini, İstanbul sokaklarına taşıyan grubu Türkiye, Çek Cumhuriyeti, Amerika ve İngiltere`den çeşitli müzisyenler oluşturuyor.

 

Funk Efendi: 1970`ten günümüze siyah dans müziği kültürünün İstanbul`daki ilk temsilcilerinden olan grubun repertuvarı afrobeat`ten reggae`ye, rhythm blues ve acid caza çeşitli müzik türlerinin kıpır kıpır parçalardan oluşuyor.

 

Naimian Trio ft. Bidar Kalender: 2014`te bir araya gelen ekip çalışmalarına trio formatında ve başka projelerin rhythm section`ı olarak İstanbul`da konserler vererek düzenli olarak çalmıştır. Engin Şahin, Naimian Trio ile yaptığı kayıtlarla 2016 sonbaharı için Amerika`da New England Conservatory, New School, Purchase College, Columbia gibi okullardan performans ve kompozisyon dallarında kabul almıştır.

 

Nona the Band: Repertuarında ellilerin film müziklerini ve caz standartlarını bulunduran Nona and The Band, dinleyicilerini siyah beyaz Amerikan filmlerinin havasını solumaya davet ediyor.

 

Cazkolik.com / 27 Nisan 2016, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.