> Genç tasarımcılar dikkat! İzmir Caz Festivali afiş yarışması başlıyor...

> Genç tasarımcılar dikkat! İzmir Caz Festivali afiş yarışması başlıyor...

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın geleneksel hale getirdiği "Caz Afiş Yarışması" bu yıl 9. kez düzenleniyor. Yarışma komitesi yarışmanın amacını şöyle açıklıyor; "Yarışmanın amacı; “Avrupa Cazı” gibi özel bir alana sahip, dünyanın sayılı festivallerinden biri olan “İzmir Avrupa Caz Festivali”ne gençlerin bakış açısını taşımaktır. Yarışma; ayrıca grafik sanatına ilgi duyan öğrencilerin ve genç grafik sanatçılarının yaratıcılıklarını desteklemeyi hedefler. İKSEV, seçilecek eseri 18. İzmir Avrupa Caz Festivali gibi saygın bir organizasyonun afişi olarak kullanarak, genç sanatçılara yeni ufuklar açmayı, yeni olanaklar sağlamayı amaçlamaktadır."

Genç tasarımcılar için bundan daha güzel bir fırsat olabilir mi? Caz gibi yaratıcılığınızı sonuna kadar kullanbileceğiniz olağanüstü verimli bir konsept.

Şimdi bu haberin içeriğine yarışmanın tüm şartnamesini girmek uzun ve okunması zor olur ama yarışmacılar info@cazkolik.com adresine yazarlarsa kendilerine şartname dosyasını Cazkolik olarak memnuniyetle göndeririz, yeter ki katılım çok, tasarımlar güzel olsun!

Yarışmaya katılacak genç tasarımcıların yaratıcılıklarını sonuna kadar kullanmaları konusunda destekliyoruz. Son bir hatırlatma, yarışmaya katılacak olanların tasarımlarını en son 11 Ocak 2011 günü saat 18:00’e kadar "İzmir Kültür ve Sanat Vakfı, 9. Caz Afiş Yarışması, Mithatpaşa Cad. No:138, 35260 Karataş, İzmir adresine göndermeleri gerekmektedir.

Yarışmaya, farklı rumuzla birden fazla tasarımla katılınabilir. Bu da son bilgi olsun, gerisini şartnameden okuyabilirsiniz. Peki, haberdeki poster ne diye sorabilirsiniz? Belki ilham olması, belki geçmişten gelenbir anı, ne derseniz deyin! Günümüzün efsane isimlerinden Benny Golson’ın dönemin tasarımcılarından Paul Bacon tarafından 50’lerin sonunda albüm kapağı olarak tasarlanmış, sonradan poster olarak da basılan ünlü çalışmasını dikkatinizi sunuyoruz.

Cazkolik.com / 23 Ekim 2010, Cumartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X