Sony’den yepyeni 5’li paketler!

Sony’den yepyeni 5’li paketler!

Sony Music "Original Album Classics" serisini bir rüya serisi haline getirmeye kararlı görünüyor. Geçtiğimiz hafta 3 yeni örneğini duyurduğumuz albümlere aradan bir hafta geçmeden yeni haberler eklenmeye başladı bile, üstelik bu albümler 5 albümlük paketler halinde satışa sunuluyor. Her biri tam bir arşiv  albümü, sadece caz da değil, rock olarak da derlenen albümler müzik tarihinin en güçlü isimlerinin çok ilgi gören albümlerinden oluşuyor.

Rock alanındakileri isimlerini anarak duyuralım hemen ardından biraz daha detaylı caz box setlerine bakalım isterseniz.

Johnny Cash, Judas Priest, Patti Smith, The Jacksons ve Henry Mancini rock ve pop alanında çarpıcı paketler!

Caz da ise George Benson 5 albümlük paketi içerisinde; Benson’ın çok erken dönem, 60’lı yılların başlarından gelen ve "The Most Exciting New Quartet On The Jazz Scene Today" sloganıyla tanıtılan albümden, 80’li yıllardan pop ve funk etkili "Bad" albümüne kadar geçen süreyi özetleyen albümler paketin içinde. Özellikle "Beyond The Blue Horizon" Benson’ın gerçekten en güzel albümlerinden, onun saf bir gitarist olduğu, gitarda nasıl biri olduğu konusunda referans niteliğinde bir albüm.

Aynı serinin içinde efsanevi Thelonious Monk’un 5 albümlük paketi de var. "Solo Monk", "Monk’s Dream", "Criss-Cross" bu albümlerin içinde.

Sonny Rollins’de 5 albümüyle serinin içindeki büyük müzisyenlerden biri; "The Bridge", "Our Man in Jazz", "What’s New", "Sony Meets Hawk" ve "The Standard Sonny Rollins" albümlerini toplu olarak alabilirsiniz.

Serinin bir başka önemli müzisyeni gitarın efsane isimlerinden John McLaughlin, ünlü gitarist doğu ile batının kesişme noktasında durarak yaptığı müzikleriyle fusion cazın rock eksenindeki önemli bir isim ve ülkemizde de hayli meraklısı var, bu paketin de önemli ilgi göreceğini sanıyoruz.


BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X