Teknoloji ihtiyaçları birleştiriyor; Pandemi maskesi üst kalite kulaklık buluşursa

Teknoloji ihtiyaçları birleştiriyor; Pandemi maskesi üst kalite kulaklık buluşursa

Temizlik robotları üreten Dyson firması pandemi öncesi üretilmiş olsa idi belki de herkesin gülüp geçeceği bir yeni tasarım ürünü pandemiden sonra üretince bu kez tersine dikkati çekmeyi başardı.

 

Firma, Dyson Zone adını verdiği, aynı anda hem kulaklara kaliteli müzik ileten hem burun ve ağızı maske gibi kapatmakla kalmayıp arıtılmış hava akışı sağlayan gürültü önleyicili, yüksek kaliteli  maske kulaklık üretti.

 

Fikir çılgınca gelebilir ama pandemiden sonra değil, bir tür motor kaskı gibi bir şey.

 

 

Bu yeni maske nasıl çalışıyor?

 

 

Kulaklıklardaki kompresörler çift katmanlı filtreler aracılığıyla havayı emerek kullanıcının burnuna ve ağzına "temassız bir vizör" aracılığıyla kanalize edilerek arıtılmış hava üflüyor.

 

Konuşmak istediğiniz zaman aşağı inen vizör, yan rüzgarların hava akışına müdahale etmesini önlediği gibi temiz hava baloncukları da oluşturuyor.

 

Kulaklık tarafında ise firma, üç modda; izolasyon, konuşma ve şeffaflıkla birlikte saf ve yüksek kaliteli bir ses ve gelişmiş gürültü önleyici desteği sunuyor. Kulaklıkların iki yanındaki "neodimyum elektroakustik sistem", geniş bir frekans tepkisi ve insan kulağının algılayabileceğinden daha az bozulma sağladığını iddia ediyor.

 

Kulaklıklar, Bluetooth üzerinden bağlanıyor. Bu durumda, muhtemelen sizin de aklınıza geleceği gibi peki bu cihazın pil ömrü ne kadar sorusuna firma henüz açıklık getirmemiş ya da biz bilmiyoruz. Mini hava filtreleme sistemine güç sağlayan iki motor ve dahili aktif gürültü önleyici özelliği ile Dyson Zone'un ortalama kablosuz kulaklıklardan çok daha fazla enerjiye ihtiyaç duyacağı muhakkak.

 

Ürünün sunduğu rahatlığa gelince, Dyson, geleneksel örneklerin çoğundan daha düz olan kulak yastıklarını ortadan kaldırdığını söylüyor. Önemsiz görünen bu ince ayar, uzun dinleme seansları sırasında rahatlığı artırmak için köpük ve cilt arası basıncı azaltmak için yapılmış.

 

Firma, hava yoluyla bulaşan virüsler bir yana, kirliliği azaltan kulaklıkların şehir havasının kalitesini artıracağını da iddia ediyor.

 

Yeni ürünün çıkış tarihi, fiyatı ve özellikleri yakında açıklanacak. Bu yeni ürünün özellikle audio tarafında ağır rakiplerinin olduğu bir dünyada nasıl rekabet edeceği merak edilmekle birlikte maske teknolojisiyle avantaj sağladığı kesin. Odyofiller bu işe nasıl bakar emin değiliz ama ortalama ses kapasitesini yeterli bulanlar için maske mecburiyetini ortadan kaldıracak olması cazip gelecektir, tabi bir de havalı görünümü var.

 

Cazkolik.com / 01 Nisan 2022, Cuma

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.