Trompetçi Ibrahim Maalouf 24, gitar vampiri Jon Gomm 27 Ekim`de Ankara CerModern`de.

Trompetçi Ibrahim Maalouf 24, gitar vampiri Jon Gomm 27 Ekim`de Ankara CerModern`de.

Ankara`lı cazseverler de yeni sezona hızlı konserlerle başladı ve yıl boyunca -umarız- böyle gidecek gibi görünüyor.

* * *

Türkiyedeki dinleyicisiyle özel bir ilişki kurmayı başaran Lübnanlı caz trompetçisi İbrahim Maalouf 24. Akbank Caz Festival`i konserinin bir gün öncesinde Ankara CerModern`de Ankaralı dinleyicileriyle buluşacak. festival konser biletleri her zaman olduğu gibi yine hızla tükenen Maalouf`un Ankara konseri için elinizi çabuk tutmanızı öneririz. Belki de o konserin biletleri de bitmiş olabilir.

* * *

Babasından miras dört valflı trompetiyle farklı bir müzik yaratmayı başaran Maalouf her iki konserde de eminiz son albümü "Illusions"dan müzikleri dinletecektir.

Maalouf konserinden üç gün sonra CerModern`de bu kez bir gitar vampiri var...

Jon Gomm`u elinde gitar olmadan ilgisiz bir anda görseniz belki hiç dikkatinizi çekmeyen biridir, kafanızdaki gitarist imgesi eğer asi bir rocker ise ona uymuyor, cool bir caz gitaristi varsa aklınızda ona da uymuyor, havalı bir stüdyo gitaristi gibi biri aklınıza geliyorsa hiç düşünmeyin... Ona da uymuyor...

* * *

Bundan tam 30 sene önce, Blue Note firmasının caz yıldızlarını buluşturduğu medyatik bir gecede bir anda sahneye çıkan çok genç yaştaki caz gitaristi Stanley Jordan herkese şaşırtıcı gelen gitar tekniğiyle salonu bir anda nasıl nefessiz bıraktıysa Jon Gomm`da izleyen de öyle bir etki yaratıyor. Tapping tarzı gitar çalan isimler arasında hazırlanan ilk 10 listesinin tepesinde yer alan Gomm 27 Ekim`de Ankaralı müzikseverleri kendinden geçirmeye geliyor.

* * *

Ekşi Sözlük`te bir müziksever gitarını öyle hırpalanmış görünce şaşırdım ama izleyince nedenini anladım demiş, gerçekten öyle, gitarında parmağının değmediği yer yok, bu şaşırtıcı gitaristin izleyende heyecan yaratan yanı da bu, vuruyor, tırmalıyor, çalıyor, söylüyor... aklınıza gelebilecek her şekilde gitarla uğraşıyor. Vokali de var...

* * *

Lafı daha fazla uzatmayalım, video da aşağıda ama en iyisi sizin konsere gidip bizzat bu ilginç müzisyeni izlemeniz. Gitarın vampiri mi, değil mi siz karar verin!

Biletler Biletix`te mevcut! Elinizi çabuk tutun!

Cazkolik.com / 11 Ekim 2014, Cumartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.