Türk cazının ’çınar’ı İlham Gencer Jazz Company ’de...

Türk cazının ’çınar’ı İlham Gencer Jazz Company ’de...

Türk cazının yeni adreslerinden Jazz Company Mayıs ayında popüler Türk müziğinin  ve Türk cazının ilk kuşak kurucu isimlerinden İlham Gencer’i ağırlamaya hazıranıyor.

8 Mayıs ve 21 Mayıs 2010 tarihlerinde Jazz Company’de iki konser verecek olan sanatçı, son albümünde de yer alan Blue Moon, Cheek To Cheek, Quizas Quizas gibi tanınmış popüler caz klasiklerinin yanı sıra, ilk Türk caz parçalarından sayılan “Yavuklu Binnaz”ı da dinleyicileriyle paylaşacak.

 Piyano çalmaya 1930 yılında başlayan, 19 yaşında Türkiye’nin ilk caz gruplarından birini kuran İlham Gencer, sanatını bugüne dek aynı çizgide korumayı başaran bir efsane…

Başarılarla dolu uzun sanat hayatı boyunca Ajda Pekkan, Emel Sayın, Cem Karaca ve Eartha Kitt gibi birçok önemli sanatçıyı müzik dünyasına kazandıran Gencer, sanat yaşamının 60. yılını  geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan “Bir Yaşayan Çınar” albümüyle kutlamıştı.
 
"Jazz bir ritimdir, bir sevgidir, bir asalettir, üstün bir ruhtur" diyen İlham Gencer, 8 Mayıs Cumartesi ve 21 Mayıs Cuma saat 22.00’de Jazz Company’de vereceği konserlerinde özel olarak hazırladığı ve sevilen caz parcalarından oluşan bir repertuvarla caz severlerle buluşacak.

Ayrıca, 29 Mayıs’ta, yine hafızalardan silinmeyecek bir "jam session’’a evsahipliği yapmaya hazırlanan Jazz Company’de, yine İlham Gencer’in de katılımıyla, cazseverler için unutulmaz bir "yaza merhaba" gecesi yaşanacak.

TAKSİM TALİMHANE’DE CAZ TINILARI

Cazseverler için yeni bir alternatif mekan olarak Taksim’de Elite World İstanbul Otel bünyesinde Ocak 2010’da açılan Jazz Company kısa sürede, Türk caz dünyamızın önemli isimlerinin sahne aldığı, cazseverlerin yeni bir uğrak noktası oldu

Türk caz dünyasının duayen isimlerinden Emin Fındıkoğlu Trio ile yola çıkan Jazz Company, Ayşe Gencer Trio, Amerikalı caz grubu “Sweet Papa Lowdown”İlham Gencer, Bora Çeliker, Stand Four ve Françoise Trio, Feyza Eren, Dolunay Obruk, Nilüfer Verdi gibi caz dünyasının önemli isimleri ile cazseverlere çeşitli müzik tatları sunuyor.

JAZZ COMPANY - MAYIS 2010 ETKİNLİK TAKVİMİ

07 MAYIS / Cuma   Sweet Papa Lowdown

08 MAYIS / Cumartesi   İlham Gencer

14 MAYIS / Cuma   Ayşe Gencer Trio

15 MAYIS / Cumartesi   Stand Four

21 MAYIS / Cuma   İlham Gencer

22 MAYIS / Cumartesi   Feyza Eren Trio

28 MAYIS / Cuma    Nilüfer Verdi   Trio

29 MAYIS / Cumartesi   Ayşe Gencer Trio / ‘Jam Session’

Yer: Jazz Company – Elite World İstanbul Otel

Tarih: Her Cuma ve Cumartesi Saat: 22:00

Giriş: Ücretsiz   

Tel: 0 212 313 8383 / 8246

Adres: Elite World İstanbul Otel, Şehit Muhtar Cad. No:42 Taksim

Web: www.eliteworldhotel.com.tr

Cazkolik.com / 04 Mayıs 2010, SalıBU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.