Türkiye'nin en özgün seslerinden Senem Diyici "Nara" adını verdiği yeni albümünü yayınladı

Türkiye'nin en özgün seslerinden Senem Diyici "Nara" adını verdiği yeni albümünü yayınladı

Dijital mecraların dışında CD olarak da çıkan albümde, sözleri ve müzikleri sanatçıya ait 11 parça yer alıyor; "Nara", "Deniz Deniz", "Bir Tuhaflık Oluyor Bana", "Ellerı̇ne", "Negı̇re Çaw Rındamın", "Bahar Vakti", "Gönlüm Sana Küstüm", "Karaburun’da Dolunay", !Ruhun Dansı", "Olmaya Geldı̇m" ve "Güldür Güldür".

 

Nara, pandemi dönemi farklı şehirlerde yaşayan sanatçıların katkısıyla üretildi. Bilgin Canaz Bodrum’dan (ney, “Karaburun’da Dolunay”), Gürkan Özkan İzmir’den (tabla, “Ellerine”), Cenk Erdoğan İstanbul’dan (akustik gitar, “Nara”) ve Ömer Can Uygan İstanbul’dan (trompet, “Nara”) Diyici’nin müziklerine renk ve can verdiler.

 

Nara İzmir’de Zafer Güler tarafından kaydedildi. Ersin Ersavaş düzenlemeler ve miksajla birlikte albümde elektro ud, perdesiz bas ve klavyeleri çaldı. Karaburun’da Dolunay’ın miksajı Ömer Erciyes tarafından Mandala Studio’da yapıldı.

 

Albüm kapağında Paris’ten iki sanatçının grafik tasarımıyla Alain Cianci, ebru çalışmasıyla Baykul Barış Yılmaz’ın imzası var.

 

“Bir önceki albümümün üzerinden on yıl geçti. Bir sanatçı olarak ne yapmalıdıysam öyle yaptım; müzik ve beste yapmayı bırakmadan yaşamaya devam...

 

Albümdeki şarkılarım, müziği ve sözleriyle her anlamda ben… Gerçeklerden ne uzak ne de farklı değil. İki kapılı bir handa gelir ve gideriz. Var olmayı, yaşamayı ne kadar sevsem de hiçbir şeyin olmadığının farkındayım. Rüyalarımı dikkate alarak yaşarım. “Kimim ben, gerçekten içimdeki kadın kim?” sorusu ile yaşarım. Bugün ne yaşıyorum; farkındalıklarım, algılarım, sorgularım?

 

 

Nara albümü ne hakkında?

 

 

Şarkım, hayatı için aşkını serbest bırakmak isteyen bir kadın hakkında… Gerçekte kendine olan aşkı olmazsa onsuz hiç bir şeyi sevemeyeceğI hakkında… Şarkılarım genelde bir çok anlam ifade eder. Yani ozan tarafımla, bir “hikâye anlatıcısı” gibi, söylenmesi gerekeni duygularımda müziğe aktarır, onları renklendiririm.

 

Bu benim adımın da bir anlamıdır. Diyici benim gerçek adımdır. Metinlerimi yazma yaklaşımım fabl'larla karşılaştırılabilir. Şarkı sözlerim görüntülerin bir kaleydoskopudur. Çocukluğum, sevinçlerim, acılarım, yaşamı ve gizemi, bu şarkıların içinde yansıtıyorum. Mutluluğu, coşkuyu ve aşkları bulursanız, çok mutlu olacağım.

 

Şarkılarımın sözlerini düzelten Serdar Baba (Negire Çaw Rındamın), Timur Baytek ve Yalçın Mıhcı’ya, Özgür Gürbüz’e (Karaburun’da Dolunay) sonsuz teşekkürlerim var. Daima yanımda sevgiyle ve sabrıyla müzik yolculugumu destekleyen bir müzik adamı olan Serge Mariani’ye içten teşekkürlerimi sunarım.“

 

Cazkolik.com / 03 Haziran 2022, Cuma

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.