Umut Çağlar bu yıl ikinci albüm çalışmasını yayınladı

Umut Çağlar bu yıl ikinci albüm çalışmasını yayınladı

Ana akım cazın dışında, Karkhana ile Konstrukt gruplarında yaratıcı sınırları zorlayan çalışmalarıyla tanıdığımız multi enstrümantalist Umut Çağlar bu yıl yayınladığı "Myth of the Drum" albümünden sonra yeni çalışması "Disco Volante Vol. 1 (DJ Mix)"i de iki gün önce duyurdu.

 

"Myth of the Drum" albümünde Fahrettin Aykut ve Jone Takamaki ile aynı ismi taşıyan sekiz farklı varyasyon üzerinde yoğunlaşan sanatçı yeni albümü "Disco Volante Vol. 1 (DJ Mix)"de geçmişte yayınlanmış farklı müziklerden katmanlı yeni iki mix müzik yaratmış.

 

Disco Volante sadece iki parçadan oluşuyor ama ilk parça 35, ikinci parça 18 dakikanın üzerinde. İlk parçada 9 farklı 'track' birbirine Umut Çağlar tarzıyla mix'lenirken ikinci parçada 5 parça görüyoruz.

 

Kaydın tüm aşamaları Umut Çağlar tarafından yapılan bu yeni iki mix çalışma 14 Temmuzda yayınlandı.

 

Şu an sadece Bandcamp üzerinde bulunan albüm henüz dijital platformlarda yer almıyor.

 

 

Umut Çağlar'ın mix katmanları

 

 

İki mix çalışmanın ilki Laurent Garnier'nin "The Man with the Red Face" parçasıyla başlıyor. 56 yaşındaki Fransız elektronik müzik yapımcısı Garnier'nin parçası oldukça bilinen bir çalışma. Elektronik ritmlerin üzerine saksofonla işlenen hırçın ses dokuları dinleyeni içine çeken bir cazibeye sahip. Çağlar ise 35 dakikalık bu ilk mix çalışmasında Garnier'nin parçasına giderek Echoplex "Rainshell", Christian Smith/John Selway "Move", Luke Slater "Dancer" gibi parçaları da katmanlı olarak dahil ediyor.

 

Katmanlar birbirine eklenirken öncekiler geride bırakılmıyor, bulundukları katmanların parçası olarak mixin içinde devam ediyor. Bu noktaya dikkat diyerek fazla rastlamadığımız tarzdaki bu albümü önerelim. Albümü Bandcam'ten satın alarak sanatçının müziğini destekleyebilirsiniz.

 

Cazkolik.com / 16 Temmuz 2022, Cumartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.