Ünlü trompet sanatçısı Chris Botti AKM Atatürk Kültür Merkezi için konsere geliyor

Ünlü trompet sanatçısı Chris Botti AKM Atatürk Kültür Merkezi için konsere geliyor

Atatürk Kültür Merkezi AKM'nin açılışına dair haberimiz kısa sürede 13 binden fazla okunarak büyük ilgi görmüştü. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı haftasında açılacak AKM'nin açılış haftasında gerçekleştireceği etkinlikler de belli oluyor.

 

Cazın usta ismi Okay Temiz'in üç gün davul atölyesiyile katkıda bulunacağı açılış haftasında popüler cazın dünyaca ünlü trompet sanatçısı Chris Botti kendi topluluğu ile İstanbul AKM'ye geliyor.

 

Aslında, önce Ankara'nın yeni salonu CSO'da vereceği konserle başlayacak Türkiye günlerine başlayacak olan Botti 2 Kasım Salı akşamı İstanbul Atatürk Kültür Merkezi açılış haftası etkinlikleri kapsamında AKM Taksim Opera Salonu'nda izleyiciyle buluşacak.

 

59 yaşında her daim genç görünümlü Botti trompetle 10 yaşında tanıştı. Son olarak 2019'da Zorlu PSM Caz Festivali'nde konser veren sanatçı Arif Mardin gibi prodüktörlerin yönlendirmesiyle pop-caz tarzında çalmaya başladı. Her ne kadar minimalist doğaçlama yeteneğiyle Miles Davis ve özellikle Chet Baker ile kıyaslansa da zamanla onlardan farklı bir kimlik oluşturmayı başardı.

 

İlk solo albümü “First Wish”i 1995 yılında yayınlayan Botti, toplam 10 albüm yayınladı. Üç albümü Billboard listesine 1 numaradan giriş yapan Botti’nin bugüne dek canlı kayıt ve performans yaptığı sanatçıların arasında Frank Sinatra, Sting, Josh Groban, Andrea Bocelli, Paul Simon, Joshua Bell, Joni Mitchell, John Mayer, Michael Buble ve Aerosmith’in vokalisti Steven Tyler yer alıyor.

 

Chris Botti'nin 2019 yılı konserine dair yayınlanan arşiv içeriklerimizi okumak için bu linke tıklayabilirsiniz.

 

Cazkolik.com / 15 Ekim 2021, Cuma

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.