Vestel PSM Radyo yayına başladı

Vestel PSM Radyo yayına başladı

Bir yıldır hayatımızı alt üst eden salgının tek iyi yanı radyoyu yeniden hatırlamak oldu. Bu hatırlayışta radyonun yeni nesil yayıncılığa geçmesi önemli etken. Geleneksel frekans yayıncılığı yerini ve önemini mobil aplikasyonlara bırakarak sosyal medyanın gücüne ağırlık verirken içerik anlayışı da değişmeye başladı.

 

Türkiye'nin önde gelen kültürel etkinlik üreticilerinden Zorlu PSM salgın sonrası döneme yeni bir yönetimle hazırlanırken ilk önemli duyurusu "Vestel PSM Radyo"nun yayın hayatına başlaması oldu.

 

Zorlu PSM bünyesinde yayına başlayan "Vestel PSM Radyo" Vestel sponsorluğu ile yayınlanacak. Karnaval Medya Grubu'ndan altyapı hizmeti alacak "Vestel PSM Radyo"nun basın toplantısında kurumun yeni direktörü Filiz Ova "Vestel PSM Radyo"yu yeni faaliyet alanları olarak belirlediklerini duyurdu.

 

Salgın döneminde radyo dinleme oranlarındaki artışın istatistiklere yansıdığını belirten Ova, "Vestel PSM Radyo" olarak bu alanda faaliyet göstermelerinin öneminin altını çizerken PSM sahnelerinde gerçekleşecek etkinlikleri radyoya taşıyarak içeriklerin herkese ulaşmalarını sağlamak istediklerini belirtti.

 

Basın toplantısında konuşan "Vestel PSM Radyo" sponsoru Vestel Ticaret Genel Müdürü Ergün Güler de karantina günleri insanların ilgi alanlarının arttığına ve değiştiğine dikkat çekerek, "Vestel PSM Radyo" ile nicelikten öte niteliğe ağırlık vereceklerinin altını çizdi.

 

 

"Şimdi de radyodaki performansımızı görün"

 

 

"Vestel PSM Radyo" "şimdi de radyodaki performansımızı görün" sloganıyla başladığı yayın hayatında caz dahil müziğin çeşitliliğini yayınlarında yansıtacağını belirtiyor.

 

Bu kapsamda, caz davulcusu Ferit Odman'ın haftalık olarak caz davulcularına dair hazırlayacağı programın yanında Kuzey müziklerine yer verecek Nordik Simit, keşif temalı müzikleriyle Merve Evirgen, popüler kültür ve gündeme dair içerikleriyle Play Tuşu, Lokal Terapi programıyla Zeynep Güray ve kültür sanat gündeminden haberlerin yer alacağı Bloknot gibi programlar "Vestel PSM Radyo" yayınları arasında olacak.

 

Cazkolik.com / 17 Mart 2021, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.