Borusan Müzik Evi çağdaş müziğin iki önemli konserine yer vermeye hazırlanıyor

Borusan Müzik Evi çağdaş müziğin iki önemli konserine yer vermeye hazırlanıyor

 

Emine Bostancı'nın Dareyn projesi müzikal mirası çağdaş dile çeviriyor

 

 

Ödüllü kemençe ve Girit liri ustası, besteci ve akademisyen Emine Bostancı, Dareyn adını verdiği projesiyle 23 Şubat gecesi Borusan Müzik Evi’ne konuk olacak.

 

Dareyn projesinin ana fikri İstanbul ve İpek Yolu’ndan gelen geleneksel müzik mirasını kemençe ve viyolonsel sesleriyle ve çağdaş bir yaklaşımla birleştirmek üzerine kurulu.

 

Dareyn grubu, iç içe geçmiş doğaçlamaları ve kompozisyonlarıyla dinleyicilerin hayalinde söylenmemiş anlatıların varlığına yönelik diyaloglar yaratmaya gayret ediyor. Grup üyeleri Emine Bostancı, Maya Fridman, Franz von Chossy ve Vinsent Planjer enstrümanlarına hâkimiyetleri ve dikkat çeken performanslarıyla 23 Şubat Cuma akşamı 21.00’de Borusan Müzik Evi’nde dinleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

 

 

Mert Pekduraner ve ekibi Borusan Müzik Evi’nde

 

 

Borusan Müzik Evi'nde bir diğer konser ise hemen ertesi günü gerçekleşecek. Besteci ve gitarist Mert Pekduraner ekibiyle 24 Şubat Cumartesi akşamı 21.00’de doğu ile batı arasındaki seslerin peşinden gidecekleri bir performansla dinleyici karşısında olacak.

 

Mert Pekduraner ve arkadaşlarına yaylılarda Özge Özerbek, Emre Akman ve Mehmet Gökhan Bağcı’dan oluşan Baroquest grubu da eşlik edecek.

 

Mert Pekduraner geçen sene "Dialogues in the Dark" adını verdiği bir EP yayınlamıştı.

 

Borusan Sanat konserleri biletleri passo.com.tr üzerinden satın alınabilir.

 

Cazkolik.com / 12 Şubat 2024, Pazartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.