Yarım paket filtresiz sigara, yarım şişe Jack Daniels, bolca kül tablası... Huzurlarınızda Oscar Benton!

Yarım paket filtresiz sigara, yarım şişe Jack Daniels, bolca kül tablası... Huzurlarınızda Oscar Benton!

Yarım paket filtresiz sigara, yarım şişe Jack Daniels, bolca kül tablası bir insan ne sonrası bu kadar efkarlanmış olabilir? Oscar Benton olabilir mi? 40 küsur yıl önce söylediği "Josie"ye adam sanki hala aşık!

 

Joe Cocker ile Demis Roussos arası sesiyle (ki ikisi de artık aramızda değil) henüz 18 yaşında genç bir müzisyen olarak Hollanda’da "Loosdrecht Jazz Festivali"nde dereceye girerek parlayan, yarım asırlık Blues efsanesi Oscar Benton İstanbul’a geliyor.

 

Bugüne kadar 15 albüm yayınlayan Oscar Benton ve ekibi Blues Band 10 Haziran akşamı, Cemal Reşit Rey’de sahne alacak.

 

1969 yılında yayınladığı "The blues is gonna wreck my life" albümüyle birlikte tüm sahne hayatını Blues üzerine kuran Benton, Alain Delon’un yönettiği ve başrolünde oynadığı meşhur "Pour la Peau d’un Flic" filmindeki şarkısıyla, unutulmazlar arasına girmeyi başarmıştı.

 

Şarkıları İtalyanca’dan, Romanca’ya birçok farklı dilde söylenerek blues devlerinden biri haline gelen Benton’ın, 1981 yılında yayınladığı solo albümü “Bensonhurst Blues”, hala tüm zamanların en iyi Blues albümlerinden biri olarak gösteriliyor.

 

En son yayınladığı ve en iyi şarkılarını bir araya getirdiği "Oscar Benton Is Still Alive" derleme albümüyle birlikte tüm dünyada konserler vermeyi sürdüren blues devini kaçırmamak için şimdiden yukardaki bilet linkine tıklayın.

 

(Başlıktaki ilham Ekşi Sözlük`ten)

 

Haber: Cenk Erdem

 

Cazkolik.com / 28 Mayıs 2015, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.