Yaşam Hancılar son albümüyle Avrupa'nın ünlü caz ödülü Edison'ın adayları arasında gösterildi

Yaşam Hancılar son albümüyle Avrupa'nın ünlü caz ödülü Edison'ın adayları arasında gösterildi

Müzik hayatını Hollanda'da sürdüren caz vokalisti Yaşam Hancılar son albümü "Rush Hour" ile Hollanda ve Avrupa'nın ünlü Edison caz ödüllerine vokal kategorisinde aday oldu.

 

Ödül komitesi yaptığı adaylık için "Hancılar çok yönlü bir vokalist. "Rush Hour" albümü caz geleneklerine bağlı ama yeni fikirlere merak duyan heyecan verici bir kayıt. Sanatçı kendi triosu ile işbirliği, şeffaflık ve virtüöziteyi temel alarak başarılı oldu" açıklamasında bulundu.

 

Hollanda'nın dünya çapında saygın ve köklü caz ödülü Edison bu sene değerlemeye aday diğer albümler arasında K.O.Brass'ın "Keyo", Türkiye'de de izlediğimiz Tineke Postma'nın "Freya", Sun-Mi Hong Quintet'in "A Self-Strewn Portrait", Fay Claassen'in "Close To You", Sanne Rambags'ın "Sonna" gibi albümleri ulusal klasmanda aday olurken uluslararası klasmanında ise Ambrose Akinmusire'in "on the tender spot of every calloused moment", Joshua Redman'ın "RoundAgain", Nubya Garcia'nın "Source", Gregory Porter'ın "All Rise", Kurt Elling ve Danilo Perez'in "Secrets Are the Best Stories", Dino Saluzzi'nin "Albores", New Cool Collective ft. Tony Allen'ın "Trippin’ Redux" gibi çalışmaları ödül için yarışan albümler arasında aday gösteriliyor.

 

Cazkolik olarak sevgili Yaşam Hancılar'ı "Rush Hour" albümüyle Avrupa ve dünya caz sahnesinin önde gelen Edison ödülüne aday olmasından dolayı kutluyoruz. Dileriz ödülü kucakladığı fotoğrafı da daha büyük heyecanla paylaşırız.

 

Cazkolik.com / 24 Ağustos 2021, Salı

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.