Yeni müzik dergisi MusicHall yayın hayatına başladı

Yeni müzik dergisi MusicHall yayın hayatına başladı

Wesida Medya tarafından yayınlanan MusicHall İzmir merkezli aylık klasik müzik dergisi olarak 15 Ekimden itibaren Osman Enfiyecizade editörlüğünde yayın hayatına başladı.

 

İlk sayısı 88 sayfa çıkan derginin basılı hali başta İzmir olmak üzere belli noktalarda satışa sunulmakla birlikte, dijital formatta da okunabilecek.

 

Klasik müzik dünyasına yönelik yayınlanan MusicHall dergisi İstanbul ve Ankara başta Türkiye’nin her yerinde gelişen haberleri okurlarına ulaştırırken özgün yazılarla zengin bir arşiv oluşturmayı hedefliyor.

 

Klasik müzik yanında sayfalarında caz dahil diğer müzik türlerine de yer vereceğini belirten MusicHall dergisi yaklaşık 20 farklı kalemden oluşan yazar kadrosuyla müzik dünyasına güç katmayı hedefliyor. Derginin ilk sayısında yazılarıyla Cazkolik.com’un yazarları Feridun Ertaşkan ve Leyla Diana Gücük de yer alıyor.

 

 

MusicHall dergisi ilk sayısında hangi makalelere yer verdi?

 

 

Yansımalar isimli klasik müzik web sitesinin editörü, klasik müziğin tecrübeli kalemi Şefik Kahramankaptan "İzmir denilince aklıma gelenler" yazısıyla ilk sayıya katkıda bulunmuş.

 

Tecrübeli kalem radyo programcısı Zerhan Gökpınar da MusicHall dergisinde düzenli yazacak isimler arasında ve o da "Merhaba" yazısıyla açılışı yapıyor.

 

Yeniden açılan AKM'nin sanat yönetmenliği görevine gelen Remzi Buharalı ise her sayı "Eleştrio" isimli köşesinde gündeme dair notlarını paylaşacak.

 

Derginin editörlüğünü üstlenen Osman Enfiyecizade de "Konser Arkası" yazılarına MusicHall dergisinde devam edecek.

 

"Operatik" ile Özlem Ertan, "Kırık Akor" ile Fatma Berber (Tom Waits'i yazan Berber'in makalesi klasik müzik harici yazılara iyi bir örnek olarak öne çıkıyor), "Bir Ordan Bir Burdan" köşesi ile Sümeyra Gümrah Teltik, "Eski Defterdekiler" ile Hüseyin Kıyak, "Bir Nefes Sanat" ile Eldem Şenkayalar Ceritoğlu (yazarın Wassily Kandinsky üzerine yazdığı "Bir Senfoniyi Resmetmek" yazısı dikkat çekici), "Şeytanın 'Kör' Dediği" ile Feridun Ertaşkan (Müzik sektörünün dikkat çeken 54 milyar dolarlık satışı yazısı farklı bir perspektif açmaya çalışıyor), "Sihirli Köşe" ile Birce Polat, "PerformJazz" ile Leyla Diana Gücük, "Yer Gök Müzik" ile Bogatay Köprülü, "Müzik Penceresi" ile Ayhan Sarı (yazarın "İşlevsel Müzikoloji" makalesi de dikkat çekici), "Klasik Turkuaz" ile Hakan Bilal, "Ritm" ile Cenk Durlu, "Sandık" ile Adnan Atalay (yazarın 'Müzik Terminolojimizde Kargaşa' yazısı da ilk sayının dikkat çeken yazılarından biri), "Müzikli Yaşam" ile Vural Yıldırım ilk sayıdan itibaren MusicHall dergisine katkı verecek kalemler olarak dikkat çekiyor.

 

Basılı dergi formatının giderek azaldığı günümüzde basılı+dijital olarak yayınlanan MusicHall'e uzun bir ömür ve heyecanla okunacak haberler, yazılar diliyoruz.

 

Cazkolik.com / 29 Ekim 2021, Cuma

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

 • Instagram
 • Email

YORUMLAR

 • Hüseyin Seiçuk Vural
  30 Ekim 2021 Cumartesi 05:28

  Derginin çıkışını dergi yazarı okul arkadaşımdan haber aldım. Alanında yeterli olacağına inanıyorum. Heyecanla ilk sayıyı okumayı bekliyorum. Dergiye emek veren tüm arkadaşlara başarılar diliyorum. Kaleminiz güçlü olsun

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • ÜMİT BULUT
  07 Kasım 2021 Pazar 04:39

  MusicHall Ailesinin yeni yayın hayatının nice güzellikleriyle hayırlı olmasını diliyor,içerik olarak zengin,farklı konulara değinecekleri aydınlatıcı,bilgilendirici yayınlarıyla önemli bir boşluğu dolduracaklarına inanıyorum.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.