Zorlu PSM touché bu hafta iki solo caz konserine ev sahipliği yapacak

Zorlu PSM touché bu hafta iki solo caz konserine ev sahipliği yapacak

Solo caz konserleri nadirdir. Aynı haftaya iki farklı enstrümanda iki farklı solo caz konserinin denk gelmesine sık rastlamıyoruz. Solo konserler grup konserlerine göre bireysel olarak daha mücadeleci, daha ifadeli, daha yalın ve farklı tavırlara açık müzikler dinletir. Sanatçının enstrümanıyla dinleyici karşısında tek başına olması kendine, müziğe ve dinleyiciye karşı anlamlı bir meydan okumadır.

 

 

Zorlu PSM touché'de, 25 Kasım gecesi basçı Volkan Topakoğlu ile 27 Kasım akşamı piyanist Selen Gülün iki ayrı konsere imza atacak

 

 

Her iki müzisyenin koltuğunun altında birden çok uğraşı yatıyor. Her iki müzisyen de ayrıca besteci. Kişisel projeleri yanında farklı konseptlerin içinde, farklı müzisyenlerle çalıyorlar.

 

Bu iki sanatçının aynı hafta içinde birer gün arayla aynı sahnede solo konser verecek olması caz gündemi bakımından ayrıca dikkate değer bir haberdir. Cazseverlere, elbette ayrı ayrı izleyebileceği bu konserleri ayırmamalarını, peşpeşe her ikisine de gitmelerini öneriyoruz. Bu sayede iki farklı sanatçı ve iki farklı enstrümana dair sık rastlamayacakları bir tecrübe edinmiş olacaklar.

 

Cazkolik.com / 23 Kasım 2021, Salı

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X