Bodrum Kat 001

Bodrum Kat 001

Tanıtımını haftalardır site üzerinde yayınlanan bannerla yaptığımız ve bir çok cazseverin merakla beklediği Radyo Cazkolik`in yeni programı Bodrum Kat artık yayında! Bundan böyle her Çarşamba sabahı yeni programı yayına girecek Bodrum Kat`ı sevgili dostumuz Dr. Can Tutuğ hazırlayıp sunuyor. Müziğin doğal bir düzensizlikten yola çıktığı fikrinden hareket eden Tutuğ programında bundan böyle cazın derinlerinde kalan, dışlanmış, pek fazla ilgilenilmemiş kavram ve kişilerin müziklerine ağırlıklı olarak yer verecek. Merak edenler için değerli programcımız ilk programının girişinde hem programından hem de kendinden söz ediyor. Biz de o halde lafı daha fazla uzatmadan özellikle tarzın meraklılarının her Çarşamba sabahını ile çekecekleri Bodrum Kat`a davet ediyor, sevgili Can Tutuğ`a Radyo Cazkolik`e hoşgeldin diyoruz.

Programcımızla iletişime geçmek, görüş ve önerilerinizi bildirmek için lütfen bu satıra tıklayın!

Radyo Cazkolik / 31 Ekim 2012, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Can Tutuğ

 • Instagram
 • Email

YORUMLAR

 • hocam, sevgili meslektaşım, paylaştığınız parçaları dinliyorum! buhranlı tus çalışma sürecimin en dinlendirici sığınakları bu parçalar! yüreğinize sağlık!

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • cazkolik"in kesinlikle ihtiyaç duyduğu bir programdı. can beyi kutlarım. muhteşem müzikler dinletti bize. lakin konuşma esnasında daha az "ııı", "aaa", "eee" derse çok sevinirim. çünkü kulak tırmalayıcı olabiliyor.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Dinlerken fark ettim ki siteye çok özel bir perspektif getiren bu programın başlaması adeta ihtiyaçmış. Şevket Akıncı"nın dediği gibi "caz kendisine geleni kabul eden açık bir gökyüzü" gibi. Her defasında insanı şaşırtan sonsuz sayıda-açıda yüzü var cazın. Sınır koymak, ayağını yere bastırmaya zorlamak, denenip benimsenmiş "güvenli bir noktaya" sabitlemek mümkün değil. Sürekli değişim içinde, bambaşka yönlere devinip, bambaşka ufuklarda doğan yeni yüzleriyle karşımıza çıkıyor. Bu programın başlamasına gerçekten çok sevindim. Diğer sanatlarda karşımıza çıkan sınırları yıkma iradesinin nasıl da çabuklukla kolaya kaçma keyfiliğine saptığına tanık olduğumuzdan, müziğin sınırları kaldırıp katıksız yaratıcılığı böylesine zarif bir tonda açığa çıkarabilen özgür cazcılara ne çok şey borçlu olduğunu görebiliyoruz. Belki bu da çok aceleci bir yargı. Ama hepimizin içten içe sezdiğini düşündüğüm bir şey var ki o da cazın klasik armoniye dayanarak ilk adımlarını atarken bile bu türden bir özgürlüğe zaten adanmış olduğu. 1930’ların swingini dinlerken bunun eninde sonunda daha özgür bir cazı doğuracağını bekleyen-sezen insanların orada bir yerlerde mutlaka yaşadığını düşünüyorum. Müzik bugün de “diğer tüm sanatların kendisine öykünmesine” sebep vermekte zorlanmıyor.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • çok güzel bir müzikle tanıştım takip edeceğim teşekkürler.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.