Bodrum Kat 121: Gato Barbieri Özel Anma Programı

Bodrum Kat 121: Gato Barbieri Özel Anma Programı

Geçen ay hayatını kaybeden caz müziğin efsanevi isimlerden Gato Barbieri bu hafta Bodrum Kat`ta özel bir anma programıyla yayında. Barbieri programda özellikle daha az bilinen özgür caz dönemi çalışmalarıyla anlatılıyor.

Radyo Cazkolik / 20 Nisan 2015, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Can Tutuğ

  • Instagram
  • Email

YORUMLAR

  • Cancığım Gato Barbieri Özel Anma Programın için yazdığım yorum için çok özür dilerim. Kaş yapayım derken göz çıkardım. Flugelhorn ustası Chuck Mangione’nin müziğini de Tenor Saksofon ustası Gato Barbieri’ye malettim. Herhalde demans falan yaşıyorum. Yayınlanmakla kalmamış beş kişi de beğenmiş . Onlardan da özür diliyorum.

    Bu Yoruma Cevap Yazın »
  • Children of Sanchez"le Gato kahramanımız oldu anısına program yapmanız çok yerinde 90"ların sonlarındaki Que Pasa ve Che Corazon albümlerine öyle aman aman sardıramadım ama Last Tango in Paris"in müziğinin de ona ait olduğunu 32 doğumlu olduğunu 2016"da öldüğünü öğrendiğimde afalladım. Anma programını yarım saattir dinliyorum şu ana kadar çalınan parçaların tamamı benim için çok yeni. Bodrum Kat arşivinde gördüğüm isimlerden Braxton, Mangelsdorff, Bley, Coleman"a aşinayım buradakileri de dinleyeceğim. Spotify ve itunes cazkolikten bayağı uzaklaştırmış beni, üzüldüm.

    Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.