Anarya II - Ozan Tekin

Gülbaba Records | 2022
Ozan Tekin Anarya II

Müzisyen:
Ozan Tekin - Piyano

Parça Listesi:
01. An Intro, a Pause, an Ending (1:45)
02. Troubled Nest (3:37)
03. 965 (1:48)
04. The Fall (3:32)
05. Knots (Ballad of August) (2:24)
06. Life Blooms in Concrete (3:27)
Toplam Süre: 16:34

Yapımcı: Ozan Tekin
Besteleyen: Ozan Tekin

Kaydeden: Ozan Tekin

Mixing: Emre Malikler
Mastering: Emre Malikler

Tasarım: Başak Ünal

Albüm Hakkında (Ozan Tekin):
Geçen yaz tesadüfen karşıma çıkan, sokağa atılmak üzere olan 65 yaşındaki bir ayağı çukurda diyebileceğim bir duvar piyanosu, bu zor zamanlardaki en büyük yoldaşım oldu. Bulduğumda sesinden çok etkilendim ve o daha da yipranmadan onunla mutlaka kaydetmek gerektiğine inandım. Aylarca mekaniğini anlamaya çalışıp, tamir edip sonunda hayata döndürmeyi başardığım bu duvar piyanosuyla da ikinci stüdyo albümümü kaydettim. Sanırım "Anarya" şu ana kadar çalıştığım en zor, bir o kadar da en ilham verici ve en öğretici üretimim oldu. Bu yüzden bendeki yeri çok ayrı.

Albüm Hakkında (Genel):
Albümün başlığı olarak kullanılan Anarya, güney ve doğu illerinde "geri vites" anlamında; geriye doğru bir göç hikayesi anlatmak istediği için tercih etmiş. "Anarya I", Tekin'in Köln'den başlayıp İstanbul'dan geçen ve memleketi Adana'da sona eren ters yolculuğunun ilk bölümüne odaklanan beş parçalık bir EP. "Anarya II"de Tekin, İstanbul'daki hem duygusal hem de epizodik anılarını yeniden ziyaret etmeye çalışır. Kaosa biraz huzur ve sadelik getirmeye çalışırken, müziğiyle de onunla barışmaya çalışıyor. "Anarya I"in devamı niteliğindeki "Anarya II"de Tekin'in piyanosunda sönümlenen çağdaş klasik, caz ve ortam müziği üzerine yaptığı projeksiyonları da canlandırıyor. Akılda kalıcı ve minimal melodileri ile Tekin'in piyano müziğine olan etkilenmemiş emilimini somutlaştırıyor. Tekin'in sürekli gelişen müziği, sallantılı sonik keşif, uyarlama ve dönüşüm hareketlerini, tek bir türe yerleşmemeye olan kararlı inancından alıyor. "Anarya II"de piyano sohbetlerinden yayılan sürükleyici samimiyetle kararlılığını dile getirmeye devam ediyor.


Albümde Yer Alan Müzisyenler : Ozan Tekin


Albüm Yayınlanma Tarihi : 04.03.2022


Albümdeki Parça Sayısı : 6


Albümdeki Müzisyen Sayısı : 1


Albüm Tipi : EP


Albüm Tarzı : Neoklasik, Ambient Müzik


Albüm Formatı : Dijital Platform


Albüm Süresi : 16:34


Web Sitesi : https://ozantekin.com/


Bu Albümün Yer Aldığı Bazı Dijital Müzik MağazalarıBu albümle ilgili ek bilgiye sahipseniz ya da düzeltilmesini istediğiniz bir bilgi varsa, Beran Paçacı'ya iletebilirsiniz. ( )

BU ALBÜMÜ PAYLAŞIN