Su - Bulut Gülen

A.K. Müzik | 2015
Bulut Gülen Su

Müzisyenler:
Bulut Gülen - Trombon
Can Çankaya - Piyano
Ozan Musluoğlu - Kontrbas
Ferit Odman - Davul

Konuk Müzisyenler:
Önder Focan - Gitar (9)
Engin Recepoğulları - Tenor Saksofon (7)
Şenova Ülker - Trompet (3, 8)

Parça Listesi:
1. Su (07:00)
2. Yağmurlu Kasım (05:45)
3. Devoid (05:24)
4. Erik (04:32)
5. Siyah Vosvos (07:49)
6. Eylül (06:08)
7. Sarı (06:00)
8. Bus (06:24)
9. Ayrılık (06:24)
Toplam Süre: 55:49

Yapımcı: Bulut Gülen
Besteleyen: Bulut Gülen (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8)

Kayıt Yeri: İTÜ MİAM Stüdyoları, İstanbul, Türkiye
Kaydeden: Can Karadoğan

Mixing, Mastering Yeri: Barselona, İspanya
Mixing, Mastering: Jordi Vidal

Albüm Hakkında:
Klasik eğitimli trombonist Bulut Gülen'in ilk caz albümü "Su". Çoğu zaman bir eşlik enstrümanı olarak kabul edilmesinden ötürü trombonun öncülük ettiği kayıtlara ülkemizde pek fazla rastlanmıyor. Buna karşın, genç sanatçı Bulut Gülen, konserlerde ara sıra çaldığı besteleri arkadaşlarının motive etmesi sonucunda kayıt altına alarak bu yargıya "Su" albümü ile son veriyor.

Pek çok ödül, konser ve turneden sonra eğitimine 2007’den itibaren ABD Berklee College of Music'de, ardından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda devam eden Bulut Gülen; Bahçeşehir Üniversitesi'nde trombon performans dersleri vermeyi sürdürürken "Su"yu kaydetti.

Can Çankaya (piyano), Ozan Musluoğlu (kontrbas) ve Ferit Odman'ın (davul) baştan sona kadar yer aldığı "Su"da iki parçada Şenova Ülker'in (trompet), birer parçada da Önder Focan (gitar) ve Engin Recepoğulları'nın (saksofon) katkıları dikkat çekiyor. Bulut Gülen, tüm bu isimleri "Hepsi kendi dallarında Türkiye'nin en iyileri arasında, işlerini müthiş iyi yapan, herkesin takdir ettiği ve benim hayatımda çok önemli yerdeler" dediği dostları olarak tarif ediyor.

Albümdeki parçalar, bir arada bütünlüklü olmakla birlikte kendi içlerinde plansız bir bağımsızlık gösterebiliyor, dolayısıyla hiç bir parça bir diğeriyle aynı hissiyatı uyandırmıyor. "Sarı"da Engin Recepoğulları'nın solosu dikkat çekiyor. Bulut Gülen'in Boston yıllarında sıkça kullandığı otobüste düşündüğü melodilerden hareketle yazdığı "Bus" ile Türkiye'de yazdığı iki parçadan bir tanesi olan ve Çıralı civarında sabaha kadar uyumayıp güneşin doğuşunu izlediği bir anda melodisi şekillenen "Su" sanatçının iki farklı dönemine işaret ediyor. Bulut Gülen'in kendisine ait ilk otomobili "Siyah Vosvos" adlı parçada hayat bulurken, albümün tek ¾’lük parçası ise "Erik" adını taşıyor. Yüksek bir blues ortaya koyan "Devoid" albümün enerjisini zirveye tırmandırırken , "Ayrılık" yeni bir caz cover'ı olarak Bulut Gülen'in geçmişinden bugüne getirdiği bağı temsil ediyor.


Albümde Yer Alan Müzisyenler : Bulut Gülen, Can Çankaya, Ozan Musluoğlu, Ferit Odman, Önder Focan, Engin Recepoğulları, Şenova Ülker


Albüm Yayınlanma Tarihi : 01.06.2015


Albümdeki Parça Sayısı : 9


Albümdeki Müzisyen Sayısı : 7


Albüm Tipi : Albüm


Albüm Formatı : Dijital Platform


Albüm Süresi : 55:49


Web Sitesi : https://bulutgulen.wixsite.com/bulutgulen


Bu Albümün Yer Aldığı Bazı Dijital Müzik MağazalarıBu albümle ilgili ek bilgiye sahipseniz ya da düzeltilmesini istediğiniz bir bilgi varsa, Beran Paçacı'ya iletebilirsiniz. ( )

BU ALBÜMÜ PAYLAŞIN