Take Bach - Güher & Süher Pekinel with Jacques Loussier Trio

Universal Müzik | 2000
Güher & Süher Pekinel with Jacques Loussier Trio Take Bach

Müzisyenler:
Güher Pekinel - Piyano
Süher Pekinel - Piyano
Jacques Loussier - Piyano
Benoit De Segonzac - Kontrbas
Andre Arpino - Davul

Parça Listesi:
1.2.3 Concerto For Three Pianos in D Minor (18:26)
4.5.6 Concerto For Two Pianos in C Minor (13:56)
7.8.9 Concerto For Two Pianos in C Major (18:37)
10 Jesus Bleibet Meine Freude (arr. for two pianos) (03:20)
Toplam Süre: 53:58

Kayıt Yeri: Palais Des Congres, Paris, Fransa
Kayıt Tarihleri: Kasım 1998 - Ocak 1999

Prodüktör: Wolfgang Mohr
Tonmaister, Kayıt Yapımcısı, Ses Mühendisi: Emanuel Guiot
Yardımcı Mühendis: Bruno Ehlinger
Fotoğraf: Nihat Odabaşı

Albüm Hakkında:
"Bu albümümüzü dinleyen dinleyicilerimiz bir piyano ikilisinin neden Bach ve Jazz ile ilgilendiğini kendilerine soracaklardır. Bizi bu aşamaya getiren ise uzun bir gelişim ve ilerleme sürecidir...

Johann Sebastian Bach, çocukluğumuzdan beri bizim için gerçek ve aynı zamanda çok boyutlu düşünceyi aksettiren bir ayna görüntüsünü canlandırmıştır. Sadece Bach'ta armoni içinde şeffaflık ve olağanüstünün sonsuz arayışını ve doğrudan formüle edişini bulduk. Bach'ın büyüklüğü, kimlik ispatı bitmez tükenmez görüş açısına, aynı zamanda geçmişte, şimdiki zamanda ve gelecekte olma isteğine dayanmaktadır.

Yıllar önce Bob James ile "Bach und Computermusik" (Bach ve Bilgisayar Müziği) çalışmamızda olağandışı bir yöntem kullanmıştık. Bach'ın çok boyutlu matematiği bizi daima büyüledi. Çeşitli seslerin üstünden ve altından idare edilen labirent, özellikle çok keskin ve karşılıklı düet yapan triolar vasıtası ile 16`lık ve 32`lik biçimler. böyle bir ritmik "drive" (tarz) şeklinde etkili olmaktadır. Bu tarzda çok az enstrümanın hariç tutulması veya katılımı ile otomatik olareak caz enstrümanlarının senkoplanması duyulur. Bu Bach müziğinin bir yabancılaştırılması mıdır? Hayır! Soyutlama sayesinde müzik yeni bir boyut kazanır. Aynı zamanda hem şeffaf, hem de doğaüstü olur. bizim için ise emprovizasyon vasıtası ile yeni yollar açılmakta... Matematiksel olan kendiliğinden çözülerek kolay ve erdemli olmakta ve oyuna "swing" ritmini getirmekte."


Albümde Yer Alan Müzisyenler : Güher Pekinel, Süher Pekinel, Jacques Loussier, Benoit De Segonzac, Andre Arpino


Albümdeki Parça Sayısı : 10


Albümdeki Müzisyen Sayısı : 5


Albüm Tipi : LP (Long Play)


Albüm Süresi : 53:58


Web Sitesi : https://www.pekinel.com/


Bu Albümün Yer Aldığı Bazı Dijital Müzik MağazalarıBu albümle ilgili ek bilgiye sahipseniz ya da düzeltilmesini istediğiniz bir bilgi varsa, Beran Paçacı'ya iletebilirsiniz. ( )

BU ALBÜMÜ PAYLAŞIN