Keşke Burada Olsaydın - Kürşat Başar

Esen Müzik | 2012
Kürşat Başar Keşke Burada Olsaydın

Müzisyenler:
Burçin Büke - Piyano
Kürşat Başar - Saksofon

Konuk Müzisyenler:
Ayşen - Vokal (1)
Sezen Aksu - Vokal (2)
Yaşar - Vokal (3)
Yeşim Salkım - Vokal (4)
İlhan Şeşen - Vokal (5, 9)
Levent Yüksel - Vokal (6, 12)
Erol Evgin - Vokal (7)
Zeynep Talu - Vokal (7)
Berkay Özideş - Vokal (8)
Şenay Lambaoğlu - Vokal (9)

Parça Listesi:
01. Keşke Burada Olsaydın (3:25)
02. El Gibi (4:59)
03. Kimse Bilmez (3:33)
04. Üç Kalp (3:47)
05. Sen Benim Şarkılarımsın (4:26)
06. Kayboldum (El Ciego) (4:28)
07. Hep Böyle Kal (3:18)
08. Ben Varım (4:59)
09. İzmir'in Kavakları (3:25)
10. Pera'da Zaman (4:55)
11. Keşke Burada Olsaydın (3:26)
12. Kayboldum (El Ciego) (3:04)
Toplam Süre: 47:45

Söz: Kürşat Başar (1), Zeynep Talu (1, 6), Sezen Aksu (2), Ömer Hayyam (3), Fecri Ebcioğlu (4), İlhan Şeşen (5), Çiğdem Talu (7), Fikret Şenes (8), Anonim (9)
Besteleyen: Kürşat Başar (1, 11), Sezen Aksu (2), Mehmet Güreli (3), Patricia Carli (4), İlhan Şeşen (5), Armando Manzanero (6), Melih Kibar (7), Anonim (9), Burçin Büke (10)

Kayıt Yeri: Stüdyo Marşandiz, İstanbul, Türkiye

Albüm Hakkında:
Kürşat Başar, klasikleşmiş Türkçe pop şarkıları ve biri kendine ait olmak üzere iki yeni eseri, birçok ünlü sanatçının konuk olarak seslendirdiği caz yorumlarıyla "Keşke Burada Olsaydın" albümünde topladı. Başar, albümünün ortaya çıkış hikayesini şöyle anlatıyor: “Yakından tanıyanlar, müziğin benim hayatımda ne kadar önemli olduğunu bilirler. Ama romanların, yazıların arasında müzik yıllar boyunca hep geride kaldı. İki yıl önce bir rastlantıyla sahneye çıkmam ve uzun zamandır bir kenarda duran saksafonumu yeniden çalmaya başlamam bu albümün başlangıcını oluşturuyor." "Keşke Burada Olsaydın" konuk sanatçıların seslendirdiği 9 şarkı, 2 enstrümantal eserden oluşuyor. 90'larda “Neredesin” adlı şarkısıyla tanınan Ayşen'in seslendirdiği ve aynı zamanda albümün çıkış parçası olan "Keşke Burada Olsaydın" Kürşat Başar ve Zeynep Talu'nun ortak çalışması. Albümde Erol Evgin, İlhan Şeşen, Levent Yüksel, Sezen Aksu, Yeşim Salkım, Yaşar, Zeynep Talu gibi Türk popunun önemli sesleri ve piyanosuyla Burçin Büke, Kürşat Başar'a eşlik ediyor. Berkay Özideş ve Şenay Lambaoğlu gibi genç seslerin de bulunduğu albüm; Marşandiz Stüdyoları’nda, Kürşat Başar prodüktörlüğünde, Burçin Büke müzik direktörlüğünde, tümüyle canlı olarak kaydedildi. Albümdeki 5 şarkıya Kemal Başbuğ tarafından, sanatçıların performans görüntülerinden oluşan video klip çekildi. Fotoğraflar ise, Zeynel Abidin Ağgül imzası taşıyor.Kürşat Başar "Keşke Burada Olsaydın"ı şu sözlerle anlatıyor: "Bu plak, yazdığım kitaplar gibi, yaptığım bütün her şey gibi beni anlatıyor. Yazı ya da müzik... Önemli olan benim de gerçekte ne olduğunu bilmediğim, içimdeki o duyguyu anlatmanın bir biçimini bulmak. Ama romandan farklı olan şey, bu Plak'ta, benim o duygumu, kimi şarkılarda çocukluğumu, kimi şarkılarda büyük aşkımı, kimi şarkılarda söylemek istediğim sözleri bu muhteşem müzisyenlerin benimle paylaşmasıydı. Şarkıların hemen hepsi birlikte, aynı anda çalındı, söylendi. Yani o anın duygusunu taşıyor." Güçlü seslerle buluşan unutulmaz şarkılar ve yeni eserler, Kürşat Başar'ın saksafonuyla tekrar anlam kazandı.


Albümde Yer Alan Müzisyenler : Kürşat Başar, Burçin Büke, Erol Evgin, İlhan Şeşen, Levent Yüksel, Sezen Aksu, Yeşim Salkım, Yaşar, Zeynep Talu, Berkay Özideş, Şenay Lambaoğlu


Albüm Yayınlanma Tarihi : 27.03.2012


Albümdeki Parça Sayısı : 12


Albümdeki Müzisyen Sayısı : 11


Albüm Tipi : LP (Long Play)


Albüm Süresi : 47:45


Bu Albümün Yer Aldığı Bazı Dijital Müzik MağazalarıBu albümle ilgili ek bilgiye sahipseniz ya da düzeltilmesini istediğiniz bir bilgi varsa, Beran Paçacı'ya iletebilirsiniz. ( )

BU ALBÜMÜ PAYLAŞIN