Kış İnsanları - Saygun Arpalı

Sony Müzik | 2014
Saygun Arpalı Kış İnsanları

Müzisyenler:
Turhan Yükseler - Piyano
İsmail Soyberk - Bas Gitar
Saygun Arpalı - Davul, Perküsyon
Erdem Sökmen - Gitar
Berç Yenal - Gitar
Anıl Şallıel - Tenor Saksofon, Soprano Saksofon, Flüt
Şenova Ülker - Trompet
Sinan Cem Eroğlu - Kaval
Kenan Aydın - Keman
Mustafa Süder - Keman

Parça Listesi:
01. Kibar (3:44)
02. Yollarda (3:52)
03. Kış İnsanları (4:19)
04. Rüzgar (3:52)
05. Eski Dostlar (3:38)
06. İstanbul (4:16)
07. Yalnız Yıldız (4:52)
08. O Yaz (3:45)
09. Hayat Arkadaşı (3:40)
10. Düğün (4:03)
Toplam Süre: 40:01

Besteleyen: Saygun Arpalı
Düzenleyen: Saygun Arpalı

Albüm Hakkında:
46 yıllık sanat yaşamında Türkiye'nin ve dünyanın en önemli müzisyenleriyle birlikte çalışan Saygun Arpalı'nın "Kış İnsanları" isimli üçüncü solo albümü. "Merhaba" (2010) ve "Sahne Işıkları" (2012) albümlerinden sonra 2014 yılındaki bu yeni albümü ile Arpalı, soft rock, pop jazz, latin jazz, country ve new age gibi müzik stillerini yaşadığı toprakların melodik zenginliği ile harmanlıyor. Bestesi, kompozisyonu ve düzenlemeleri kendisine ait 10 parçadan oluşan "Kış İnsanları" albümü, sanatçının müzikal birikimini yansıtmasıyla dikkatleri çekiyor. Bu zamana kadar Türkiye'nin önde gelen sanatçılarıyla çalışmasının müzikal anlamda kendini zenginleştirdiğini ifade eden Saygun Arpalı, 46 yıllık müzik yaşamında üç solo albüm çıkartmasının anlamını ise şu sözlerle ifade ediyor: "Aslında hep sahnedeydim bu 46 yıl boyunca. Yerli yabancı birçok sanatçıyla çok güzel paylaşımlar yaşadım. Anadolu ve Avrupa turneleri şüphesiz müzikal birikimime olağanüstü zenginlik kattı. Rock ve caz ağırlıklı müzikal anlayışımı bu zenginlikle birleştirince ortaya beni çok tatmin eden üç albüm çıktı."


Albümde Yer Alan Müzisyenler : Saygun Arpalı, Turhan Yükseler, İsmail Soyberk, Erdem Sökmen, Berç Yenal, Anıl Şallıel, Şenova Ülker, Sinan Cem Eroğlu, Kenan Aydın, Mustafa Süder


Albümdeki Parça Sayısı : 10


Albümdeki Müzisyen Sayısı : 10


Albüm Tipi : Albüm


Albüm Formatı : Dijital Platform


Albüm Süresi : 40:01


Web Sitesi : LinkYok


Bu Albümün Yer Aldığı Bazı Dijital Müzik MağazalarıBu albümle ilgili ek bilgiye sahipseniz ya da düzeltilmesini istediğiniz bir bilgi varsa, Beran Paçacı'ya iletebilirsiniz. ( )

BU ALBÜMÜ PAYLAŞIN