Sound Of Love - Tülay German

Kalan Müzik | 2007
Tülay German Sound Of Love

Müzisyenler:
Don Pullen - Piyano
Charles Mingus - Kontrbas
Dannie Richmond - Davul
Tülay German - Vokal
George Adams - Tenor Saksofon
Jack Walrath - TrompetParça Listesi:
01. Duke Ellington's Sound of Love (4:10)
02. A Perdre Haleine (3:56)
03. Living Now (3:24)
04. Cooking Breakfast for the One I Love (2:41)
05. A Cup of Coffee a Sandwich and You (2:11)
06. Si Tu Vois Ma Mere (2:57)
07. Ne Pleure Pas (2:55)
08. L'Amour et L'Amitie (2:29)
09. Santa Maria (2:40)
10. La Chanson De L'oubli (3:04)
11. C'est Pourtant Pour Demain (3:35)
12. Le Coeur d'un Ange (2:25)
13. Un Coin de Terre (3:15)
14. Celui Qui Viendra Lundi (2:37)
15. Kumbaya (3:14)
16. The Thrill Is Gone (2:59)
17. Summertime (3:28)
18. I Can't Give You Anything But Love (2:49)
19. Antonio Vargas Heredia (3:12)
20. Los Quatro Muleros (1:55)
Toplam Süre: 59:56Albüm Hakkında:
Bu albüm, Tülay German'ın ilk yıllarına, o muhteşem yıllara tanıklık etmenizi sağlayacak önemli bir belge. Sadece Tülay German'ın değil, Türkiye'de popüler batı müziğinin de ilk yıllarına tanıklık edeceksiniz burada dinlediğiniz kayıtlarla. Bunlar, yıllar sonra yayınlanıyor olmasının ötesinde ilk kez yayınlanıyor olmaları açısından da önemli. Bu nedenle söylenebilecek tek şey var aslında: Bir tarihe tanıklık edeceksiniz.

 

Kalan Müzik, aslında yıllar önce yayınlanması gereken bu çalışmayla bir cesur ve doğru adım daha atıyor. Gecikmeli de olsa Tülay German'ı o en meşhur kayıtlarıyla dinlemek çok güzel.

 

Albümün sürprizleri de var; Daha önce adını andığım yayınlanmamış kayıtların ötesinde örneğin Timur Selçuk düzenlemesiyle Gelin Ayşe ve başka türküler, Nesimi Çimen'in curası ve sesi eşliğinde seslendirdiği, 'özel' bir gecenin anısı olarak kalmış türküler ve Tülay German'ın özel arşivinden çıkıp gelmiş kimi kayıtlar... Elimizdeki kayıtların tümünü bir tek albüme sığdırmak mümkün değil. Kalanları başka bir albümde toplamak, toplayabilmek hepimizin dileği. Tülay German'ın eksiksiz bir külliyatının oluşturulması yolunda atılmış doğru ve önemli bir adım bu. Aynı zamanda yakınlarda oluşacak bir Türk popüler müziği kütüphanesinin ilk ayağı. Böylesi bir iş için de Tülay German'dan başkası düşünülemezdi zaten. Tülay German, bu albüm ile, yıllar sonra hak ettiği yeri buluyor. Timur Selçuk'un düzenlemesini yaptığı ve nedense o dönemlerde yayınlanmamış türküler ve diğer çalışmalar birbiri ardına çıkıyor ortaya. Sadece Tülay German değil, Türk popüler müziğinin isimsiz kahramanlarından birisi, onun yaratrcısı Erdem Buri de hak ettiği yere geliyor ve tarihte kendilerine ayrılmış yere oturuyorlar. Spekülasyonlar, sen ben kavgaları da böylelikle tarihe karışıyor. Az şey değil, bir Tülay German ile Erdem Buri albümü bu. Onların yaşamı kadar aydınlık, onların yaşamı kadar dolu dolu... Gönül isterdi ki Erdem Buri de bu albümün yayımına şahit olsaydı... Onun anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.


Albümde Yer Alan Müzisyenler : Tülay German, Don Pullen, Charles Mingus, Dannie Richmond, George Adams, Jack Walrath


Albümdeki Parça Sayısı : 20


Albümdeki Müzisyen Sayısı : 6


Albüm Tipi : LP (Long Play)


Albüm Süresi : 59:56


Bu Albümün Yer Aldığı Bazı Dijital Müzik MağazalarıBu albümle ilgili ek bilgiye sahipseniz ya da düzeltilmesini istediğiniz bir bilgi varsa, Beran Paçacı'ya iletebilirsiniz. ( )

BU ALBÜMÜ PAYLAŞIN