21. yüzyılın en iyi stereo amplifikatörleri

21. yüzyılın en iyi stereo amplifikatörleri

Eğer evinizde bunlardan biri varsa, kazanan sizsiniz

 

Stereo amfi, kaynaktan hoparlörlere müzik çeken herhangi bir hi-fi sisteminin temel motorudur. Her zaman genişleyen bağlantılar ve özellikler sunabilir, ancak nihayetinde burada bizim için tamamen ses kalitesi önemli.

 

Aşağıda listelenen stereo amfiler, son 10 yılın "Yılın Ürünü"" Ödüllü ürünleridir. Elbette bu ürünler o yıl satın alabileceğiniz en mükemmel ürünler anlamına gelmeyebilir ama hi-fi uzmanlarının test odalarında en iyi performansı ulaşmış ürünlerdir.

 

Listede hem köklü hem de nispeten yeni markalardan bazı klasik kitler var. Bu amplifikatörlerden herhangi birini satışta bulabilirseniz ya da evinizde zaten sahipseniz dinlediğiniz müziğin emin ellerde olduğuna güvenebilirsiniz.

 


 

2009/2010

 

CYRUS 6XP

 

 

6XP, yükseltilebildiği gibi özelleştirilebilen çok yönlü ve önceden bildiğinizden daha fazla derinliğe sahip düşük frekanslarla inanılmaz ölçek ve dinamizmle ses veren bir amfiydi. İki yıl HiFi editörlerinden Yılın Ürünü ödülünü almayı başardı.

 


 

2011

 

Marantz PM6004

 

 

Marantz markası zaten ödüllere alışkın bir markadır ancak PM6004 gerçekten özel bir cihazdı. Bu ürün, ayrı bileşenlere sahip pre power-amp bölümlerindeki entegre devrelerin kapatıldığı eksiksiz bir dahili yenilemenin sonucu ortaya çıktı. Sonuçta Marant ortaya mükemmel yenilenmiş dengeli bir sanatçı ortaya çıkardı.

 


 

2012

 

Rotel RA-10

 

 

Rotel adı bir süredir sınıf lideri amfilerle ilişkilendirilmediğinden, RA-10 sektörde sürpriz yaratmıştı. Bununla birlikte, RA-10, saatlerce dinlememizi sağlayan eğlenceli ve ilgi çekici bir ses veren ve sonucu hakeden bir kazanan oldu. Hatta, turnuva öncesi favori Marantz PM6004'ü de geçti.

 


 

2013/2014

 

Arcam MJ A19

 

 

Arcam'ın "Full Metal Jacket" serisi, 2013 ve 2014 yıllarında "Yılın Ürünü"" kazananını alnının akıyla aldı ve zaman zaman bu kategoriye hakim olan bir marka için iki kanallı amfi üstünlüğüne dönüşü sağladı. Sonuçta istikrar ve uyumla ilgili, Arcam A19 hemen hemen her sisteme uyan, dinleyene sessiz sedasız ama parlak ve şeffaf bir ses sunuyor.

 


 

2015/2016

 

Cambridge CXA60

 

 

Cambridge'in' şık tasarımı ve neşeli sesli CXA60 ile 2015 yılında hoş bir dönüşü başardı ve bu da onu iki yıl üst üste Yılın Ürünü kupası için bcesaretlendirdi. Mütevazı sayılabilecek fiyatına rağmen, bizim şampiyonumuz "türünün en heyecan verici ve rekabetçi özellikli" amfisi olmaya devam ediyor.

 


 

2017/2018

 

Rega Brio

 

 

Rega'nın Brio-R amplifikatörüne uzun zaman hayran kaldık, ancak Brio tarifi her şekilde geliştirdi. Bu, daha büyük bir enerji hissi, daha fazla kas, dinamikler için daha iyi içgüdü ve ona yakın olan her şeyden daha ritmi iyi kavrayan korkunç derecede müzikal bir amplifikatördür. İki yıl üstüste hâlâ rakiplerinin tüm beklentilerini çökertiyor.

 

 


 

2019

 

Cambridge Audio CXA81

 

 

1666 yılındaki büyük Londra yangınından sonra yeniden inşa edilen St. Paul katedraline ilk kez giren Sir Christopher Warren 'mimarlık sonsuzluğu hedefliyor' demişti. Bu mehteşem yapıları hifi cihazlarıyla karşılaştırmak ne kadar isabetli olur bilmiyoruz ama Cambridge Audio  CXA81 isimli ürününü tasarlarken sonsuz kaliteyi sunmak amacıyla yola çıkmıştı. Bu 4 yıldızlı ürün tasarım ve sonik performans bakımından üstün bir cihaz olarak tanımlandı.

 

Bu dosya, whathifi.com editörlerince hazırlanmış ve yayınlanmıştır.

 

Cazkolik.com / 15 Nisan 2020, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X