21. yüzyılın en iyi stereo amplifikatörleri

21. yüzyılın en iyi stereo amplifikatörleri

Eğer evinizde bunlardan biri varsa, kazanan sizsiniz


Stereo amfi, kaynaktan hoparlörlere müzik çeken herhangi bir hi-fi sisteminin temel motorudur. Her zaman genişleyen bağlantılar ve özellikler sunabilir, ancak nihayetinde burada bizim için tamamen ses kalitesi önemli.


Aşağıda listelenen stereo amfiler, son 10 yılın "Yılın Ürünü"" Ödüllü ürünleridir. Elbette bu ürünler o yıl satın alabileceğiniz en mükemmel ürünler anlamına gelmeyebilir ama hi-fi uzmanlarının test odalarında en iyi performansı ulaşmış ürünlerdir.


Listede hem köklü hem de nispeten yeni markalardan bazı klasik kitler var. Bu amplifikatörlerden herhangi birini satışta bulabilirseniz ya da evinizde zaten sahipseniz dinlediğiniz müziğin emin ellerde olduğuna güvenebilirsiniz.
2009/2010


CYRUS 6XP
6XP, yükseltilebildiği gibi özelleştirilebilen çok yönlü ve önceden bildiğinizden daha fazla derinliğe sahip düşük frekanslarla inanılmaz ölçek ve dinamizmle ses veren bir amfiydi. İki yıl HiFi editörlerinden Yılın Ürünü ödülünü almayı başardı.
2011


Marantz PM6004
Marantz markası zaten ödüllere alışkın bir markadır ancak PM6004 gerçekten özel bir cihazdı. Bu ürün, ayrı bileşenlere sahip pre power-amp bölümlerindeki entegre devrelerin kapatıldığı eksiksiz bir dahili yenilemenin sonucu ortaya çıktı. Sonuçta Marant ortaya mükemmel yenilenmiş dengeli bir sanatçı ortaya çıkardı.
2012


Rotel RA-10
Rotel adı bir süredir sınıf lideri amfilerle ilişkilendirilmediğinden, RA-10 sektörde sürpriz yaratmıştı. Bununla birlikte, RA-10, saatlerce dinlememizi sağlayan eğlenceli ve ilgi çekici bir ses veren ve sonucu hakeden bir kazanan oldu. Hatta, turnuva öncesi favori Marantz PM6004'ü de geçti.
2013/2014


Arcam MJ A19