22. Akbank Caz Festivali`nde modadan dansa, çocuklardan yenilikçi fikirlere kadar farklı atölye çalışmaları yapılacak

22. Akbank Caz Festivali`nde modadan dansa, çocuklardan yenilikçi fikirlere kadar farklı atölye çalışmaları yapılacak

Akbank Caz Festival`leri sadece akşamları konserlerin yapıldığı bir festival değil. Özellikle son yıllarda giderek artan farklı içeriklerle her yıl çocuklardan yetişkinlere her yaş kuşağını ve ilgi alanını içeren yaratıcı ve yenilikçi projelerle caz kavramının içine modadan sanatın farklı dallarına kadar bir çok disiplinden atölye çalışmalarını gerçekleştiriyor. 3 - 21 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek 22. Akbank caz Festivali bu yıl bu anlamda geçen yıllara göre içerik bakımından daha zengin projelerle cazseverlerin farklı beğenilerine seslenecek çalışmalar yapacak. Peki, bu yıl festivalde neler, hngi atölye çalışmaları olacak gelin kısaca göz atalım.

 

22. Akbank Caz Festivali’de yenilikçi atölye çalışmaları

 

Festival, 22. yılında da çocuk atölyelerinden dansa, şapka tasarımından kokteyl yapımına kadar pek çok farklı ve ilgi uyandıran atölye çalışmasına ev sahipliği yapacak.

 

22. Akbank Caz Festivali’nin İlk Hafta Atölye Çalışmaları

 

Şapkada Caz devrimi

 

Wicked tasarım markasının sahibi İpek Yaylacıoğlu ve İstanbul Moda Akademisi işbirliğinde gerçekleşecek “Şapkada Caz Devrimi” atölyesinde katılımcılar, caz ikonlarının kullanıldığı, swing ekolü kostümlerinden hareketle saç aksesuarları ve minyatür şapkalar tasarlayacak. İpek Yaylacıoğlu’nun önderliğinde ve (İMA) eğitmenleri eşliğinde 5 Ekim 2012 Cuma günü İstanbul Moda Akademisi’nde gerçekleşecek atölyenin katılımcıları, aynı akşam Babylon Lounge`da apılacak “White Mink Electro Swing” partisine davetli olarak katılabilecek.

 

Etkinlik: Şapkada Caz Devrimi
Tarih: 5 Ekim 2012, Cuma                 
Saat: 14:00- 17:00                 
Yer: İstanbul Moda Akademisi
Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlı olup,  giriş ücreti 20 TL’dir.

 

Tap Away

 

Atölye Dans’ta canlı piyano eşliğinde 6 Ekim, 13 Ekim ve 20 Ekim tarihle rinde takipçileriyle buluşacak olan “Tap Away” atölye çalışmasında, katılımcılar, 19. yüzyılda ABD’de ortaya çıkan ve daha sonra tüm dünyaya yayılan tap dansının tüm inceliklerini eğitmenlerle beraber pratik etme şansı yakalayacak. Etkinlik ile tap dansının  çeşitli  kombinasyonlarından faydalanarak, katılımcıların günlük hayatın stresinden kurtulmaları ve “Singing in the Rain” gibi eski müzikallerde hissedilen neşeli atmosferin günümüzün zor şehir hayatında yeniden yakalanması amaçlanıyor.

 

Etkinlik: Tap Away
Tarih: 6 Ekim - 13 Ekim - 20 Ekim                  
Saat: 15:00               
Yer: Atölye Dans
Katılımcı sayısı 18 kişi ile sınırlı olup, atölyelere giriş ücreti 20 TL’dir.

 

Çocuklarla Caz

 

Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan 22. Akbank Caz Festivali kapsamında  6 Ekim ve 20 Ekim tarihlerinde Ezo Sunal Çocuk Atölyesi tarafından 7-11 yaş grubu çocuklar için “Çocuklarla Caz”  atölye çalışması gerçekleştirilecek. Orff Yaklaşımı’na dayalı olarak, müzik pedagogu Onur Erol eğitmenliğinde yapılacak “Çocuklarla Caz” atölye çalışmasında, en temel caz ritmi olan swing, beden perküsyonu, tekerlemeler ve oyunlarla çocuklara tanıtılacak. Etkinlikte bu ritmler üzerine Orff Çalgıları (Ksilofon, metalofon, vurmalı çalgılar) kullanılarak basit eşliklerle birlikte çocuklarla beraber melodik doğaçlamalar yapılacak ve çocuklardan renkli bir caz orkestrası oluşturulacak.

 

Etkinlik: Çocuklarla Dans
Tarih: 6 Ekim 2012, Cumartesi 20 Ekim 2012, Cumartesi
Saat: 14.00 
Yer: Akbank Sanat, Beyoğlu
7-11 yaş arası çocuklar için olup, katılımcı sayısı 18 kişi ile sınırlıdır. Giriş ücreti: 5 TL.

 

Cazkolik.com / 02 Ekim 2012, Salı

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X