30 Nisan Dünya caz Günü'nde Garanti BBVA'dan bir akşamlık online festival; Beş Konser Tek Akşam

30 Nisan Dünya caz Günü'nde Garanti BBVA'dan bir akşamlık online festival; Beş Konser Tek Akşam

Unesco tarafından 2011 yılında ilan edilen 30 Nisan Dünya Caz Günü her sene dünya çapında etkinliklere sahne oluyor. Başta etkinliklerin sahibi Thelonious Monk Enstitüsü'nün adı geçiyordu, sonradan enstitünün adı Herbie Hancock olarak değiştirildi. Hancock son yıllarda gerçekleşen dünya çapındaki etkinliklerin yöneticiliğini de üstleniyor, tıpkı 2012 yılında İstanbul merkezli kutlamalarda olduğu gibi. O gün Aya İrini'de gerçekleşen global konser dünya çapında ses getirmişti.


O yıllardan bugüne Türkiye'de kurumsal olarak Dünya Caz Günü etkinliklerini sahiplenenlerin başını ise İstanbul Caz Festivali'nin de sponsorluğunu üstlenen Garanti BBVA çekiyor. Bu sene salgın nedeniyle dijital ortamlara taşınan etkinlikler bu yıla kadar 30 Nisan günleri sayısız konsere sahne olurdu. Aslında yine olacak. Garanti BBVA geçen senekilerle aynı sayıda ama online projelere ağırlık vererek 30 Nisan Dünya Caz Günü'nü bir online festivale dönüştürdü.


Beş Konser Tek Akşam


Garanti BBVA, Uluslararası Caz Günü kutlaması kapsamında gerçekleştirdiği ‘Beş Konser Tek Akşam’ etkinliğini bu yıl evlere taşıyor. Banka, caz müziği için saygı duruşu niteliğindeki 30 Nisan Uluslararası Caz Günü’ne özel konserleriyle bir kez daha cazla dolu bir akşam sunmaya hazırlanıyor.


Uluslararası Caz Günü’nü her yıl “Beş Konser Tek Akşam” sloganıyla gerçekleştirdiği konserlerle kutlayan Garanti BBVA, 30 Nisan Perşembe akşamı 5 değerli caz sanatçısının kendi Instagram hesapları üzerinden canlı yayınla cazseverlerle buluşturacak.


Uluslararası Caz Günü perfomansları kapsamında sırasıyla; Anıl Şallıel, Ece Göksu, Alp Ersönmez, Çağrı Sertel ve Cenk Erdoğan canlı yayınla dinleyicilerine cazla dolu büyülü bir program sunacaklar.


‘Beş Konser Tek Akşam’ Programı şöyle;

19.30 – 20.10 Anıl Şallıel Instagram @anilsalliel

20.15 – 20.55 Ece Göksu Instagram @ecegoksu

21.00 – 21.40 Alp Ersönmez Instagram @ersonmezalp

21.45 – 22.25 Çağrı Sertel Instagram @cagrisertel

22.30 – 23.10 Cenk Erdoğan Instagram @prdszgitarist


Cazkolik.com / 29 Nisan 2020, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.